SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

26.11.2017
Mimo walki wracają na tarczy

Przewinienia i stracone gole w pierwszej części meczu zadecydowały o końcowym rezultacie niedzielnej rewanżowej konfrontacji Academy 1928 KTH z sosnowieckim Zagłębiem. Późniejsze usilne starania "mineralnych" o odzyskanie korzystniejszego wyniku nie dały efektów i po raz czwarty w bieżącym sezonie uzdrowiskowy team, ulegając rywalom 1-2, schodził z tafli bez punktowych zdobyczy.

1Liga Wynik rewanżowego spotkania w 11 minucie otworzyli kryniczanie, na listę strzelców wpisał się najlepszy snajper drużyny Aleksander Alimov. Jednak chwilę później przytrafiły się KTHetom wykluczenia trzech zawodników pod rząd, gospodarze nie zmarnowali okazji i grając 5 na 3 wyrównali stan meczu po trafieniu Mateusza Kafla, a następnie, jeszcze w przewadze, wyszli na prowadzenie po akcji zakończonej celnym strzałem Aleksandra Dzehtsiarou. W pierwszej tercji więcej strzelali "mineralni", ale po dwudziestu minutach spotkania to miejscowi byli o jedną bramkę do przodu. Druga odsłona, w której dla odmiany więcej dogodnych sytuacji mieli gospodarze, nie przyniosła zmiany rezultatu. Trzecia niefortunnie rozpoczęła się dla uzdrowiskowego teamu. Po faulu krynickiego gracza arbiter podyktował rzut karny, ale gospodarze nie zdołali wykorzystać tej szansy. Później los jednak uśmiechnął się do KTHetów, i od połowy tercji co dwie minuty na ławkę kar wędrował zawodnik Zagłębia. Hokeiści z Perły Wód mocno dali się we znaki strzegącemu bramki sosnowiczan Michałowi Czernikowi ostrzeliwując gęsto świątynię miejscowych, ale nie mogli znaleźć patentu na pokonanie ich golkipera. W dogodnej sytuacji kryniczanie wycofali jeszcze swojego bramkarza wprowadzając do gry szóstego zawodnika z pola, ale i ten manewr nie przyniósł oczekiwanych skutków. Gospodarze zainkasowali drugi komplet punktów i wraz z Toruniem przewodzą ligowej tabeli o sześć oczek wyprzedzając 1928 KTH.

Za tydzień kryniccy pierwszoligowcy pauzują, kolejne mecze dopiero 9 i 10 grudnia. Pod Górą Parkową gościć będzie Hokej Poznań, piąta drużyna w zestawieniu.

26.11.2017 - 1 Liga
Zagłębie Sosnowiec - 1928 KTH 2 - 1 (2-1,0-0,0-0)
    0 - 1 10:56 Alimov - Gogoc
    1 - 1 16:18 Kafel - Rutkowski, Bernacki (+2 Krok, Dudzik)
    2 - 1 18:16 Dzehtsiarou - Kafel, A.Jaskólski (+1 Cieślicki)

strzały: Zagłębie 31 (7,15,9) - KTH 48 (14,7,27)
kary: Zagłębie 14 min. - KTH 12 min.
sędziowali: M.Polak oraz K.Bryniarski i M.Gąsienica-Makowski

HK Zagłębie Sosnowiec:
Czernik (Białek n/g) - Dzehtsiarou, Kafel; A.Jaskólski, Rutkowski, Bernacki (4) - J.Jaskólski, Vrana; Goździewicz, Stojek (2), Chernevsky (2) - Kulik (4), Uherek (2); Gniewek, Pędraś, Sikora - Musialik, Janus; Onischenko, Rabenda- trener M.Kozłowski

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój (2):
Skórski (Maza n/g) - D.Kruczek, Chikida; Shalamov, Polinin, Alimov - Gogoc, Myjak (2); Shabanov, Cieślicki (2), Dudkiewicz - Dudzik (2), Pach; Kozak, Bryła, Grebla - Krok (4) - trener A.Parfenov

<B>Alexander Alimov</B> dał honorowe trafienie 1928 KTH w drugim meczu z Zagłębiem