ZawszeKTH
sezon
informacje 2017/18


17.12.2017
MALH: Górale - Diabły 7:3

W sobotnie popołudnie drużyna Krynickich Diabłów, po rocznej przerwie spowodowanej czasowym zawieszeniem ligi MALH, zainaugurowała ligowy sezon rozgrywając swe pierwsze spotkanie na wyjeździe. Gospodarzem była Drużna Górali Nowy Targ.


Kryniczanie borykający się z problemami kadrowymi, w znacznej mierze spowodowanymi kontuzjami zawodników uczestniczących w rozgrywkach drugoligowych, byli w stanie zorganizować na ten wyjazd zaledwie dwie i to mocno kombinowane formacje.

Komfortową sytuację dla Diabłów, stworzył w ósmej minucie spotkania Michał Pajor zdobywając pierwszą bramkę pozwalającą objąć Diabłom prowadzenie. Niestety na dwie sekundy przed zakończeniem pierwszej tercji gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Mariusza Sądera.

Druga odsłona podobna do pierwszej i bardzo wyrównana. Tym razem to gospodarze pierwsi zdobywają dwie błyskawiczne bramki w 16 minucie po strzałach Bartłomieja Kuleszy oraz Pawła Guzika. Odpowiedzią Diabłów było jedno celne trafienie w wykonaniu Andrzeja Kacprzyckiego.

Trzecia odsłona niestety należała do gospodarzy. Dysponując zdecydowanie dłuższą ławą zawodników zachowali więcej sił przez co zdominowali rozgrywki na lodzie oddając więcej celnych strzałów od mineralnych. To przełożyło się na cztery zdobycze bramkowe po strzałach: Szymona Gabrysia, Krzysztofa Słowakiewicza (2) oraz Ireneusza Mędrzaka odpowiednio w 33, 39, 41 i 42 minucie spotkania. W odpowiedzi Kryniczanie uzyskali jedno celne trafienie po strzale Jarosława Bryniarskiego w ostatniej minucie meczu.

Rozmiary porażki mogłyby być znacznie większe gdyby nie wyjątkowa postawa, inaugurującego w rozgrywkach polskiej ligi słowackiego bramkarza Jano Havaš'a, który to po wielu latach starań uzyskał w końcu na to zgodę od władz ligowych. Swe pierwsze spotkanie w barwach Krynickich Diabłów rozegrał również Daniel Świerczyński.


Górale Nowy Targ - HC Krynickie Diabły 7:3 (1:1), (2:1), (4:1)
Górale Nowy Targ:
Lewandowski Bartłomiej, Krupa Wojciech - Chowaniec Jacek, Szociński Maciej, Domin Michał, Pustówka Artur, Groblicki Marcin - Gabryś Szymon, Krzystyniak Jędrzej, Mędrzak Ireneusz, Słowakiewicz Krzysztof, Kulesza Bartłomiej - Budny Dariusz, Sąder Mariusz, Guzik Paweł, Pęksa Szczepan.

Krynickie Diabły:
Havaš Jano - Bryniarski Jarosław, Makuch Stefan, Pajor Michał, Gosztyła Maciej, Świerczyński Daniel - Kacprzycki Andrzej, Wrona Andrzej, Wrona Mateusz, Pajda Jan, Bielak Andrzej. Trener: Domek Łukasz. Kierownik drużyny: Flieger Andrzej.

(AF)
PKrynickie Diabły w Nowym Targu

-= 919 =-  


KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH


zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008  
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli