SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

22.12.2017
2 Liga: skutecznie pożegnali Stary Rok

Z przytupem rok 2017 kończy krynicka drużyna drugoligowców. W Nowym Targu hokeiści Infinitas KH KTH po trudnym początku pokonali miejscowy Gazda Team 9-6. KTHeci wciąż utrzymują się na topie, a Dawid Bulanda jest najskuteczniejszym zawodnikiem i Królem Strzelców Grupy Południowej.

2Liga Pierwsza połowa meczu rozegranego późnym wtorkowym wieczorem na nowotarskim lodowisku odbywała się pod dyktando gospodarzy, choć wynik w trzeciej minucie otworzyli kryniczanie, to miejscowi szybko wyrównali, a następnie odskoczyli na trzy bramki. Jeszcze w pierwszej tercji "mineralni" złapali kontakt, ale na początku następnej Górale ponownie zwiększyli dystans. Prowadzili 6-3, ale w kolejnych minutach konfrontacji strzelecką inicjatywę przejęli KTHeci i systematycznie odrabiali straty doprowadzając do remisu w połowie meczu. Jednak później aż przez dwadzieścia pięć minut żadna z drużyn nie potrafiła przełamać impasu. Decydującym okazał się gol zdobyty przez KH KTH pięć minut przed końcowym gwizdkiem podczas liczebnej przewagi, jedyny zdobyty w takiej sytuacji, mimo kilkunastu wykluczeń w całym spotkaniu. Uzdrowiskowy team poszedł za ciosem i w ciągu jednej minuty uzyskał jeszcze dwa celne trafienia zapewniające wygraną 9-6 i komplet punktów.

Hat-tricka w pojedynku z Gazdą ustrzelili Dawid Tomasiak oraz Dawid Bulanda, który aktualnie z 33 punktami na koncie jest najskuteczniejszym graczem 2 Ligi Grupy Południowej, a 18 zdobytych goli zapewnia grającemu trenerowi Infinitas dodatkowo miano Króla Strzelców. Dwa gole dołożył drugi z braci Bulandów Tomasz, a jednego najmłodszy w składzie, dziewiętnastoletni Karol Pawlik, dla którego było to już trzecie celne trafienie w bieżącym sezonie.

Zawody w Nowym Targu były ostatnią grą krynickich drugoligowców w 2017 roku, następny mecz - zamykający drugą rundę spotkań sezonu zasadniczego - 13 stycznia na wyjeździe z Wolves Tychy.