SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

23.01.2018
MKHL: nieudany pościg kryniczanek

Po ponad miesięcznej przerwie do ligowych rozgrywek Słowackiej Ekstraligi Kobiet powróciły krynickie hokeistki. W minioną niedzielę, w pierwszym swoim meczu w roku 2018, podejmowały zespół MHK Martin, któremu uległy 4-6.

Zespoły w bieżącym sezonie spotkały się po raz czwarty, dwa pojedynki na plus zapisały kryniczanki, trzeci zakończył się podziałem punktów ze wskazaniem na słowacką drużynę, która przysłowiowym rzutem na taśmę wygrała też ostatnie starcie na krynickim lodowisku.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem, rywalki co prawda w jej połowie uzyskały dwubramkową przewagę, ale KTHetki szybko odrobiły dystans trafieniami Dominiki Sopata (pierwszy gol w sezonie) i, kontynuującej swoją dobrą passę, Zuzanny Baran. Druga odsłona dla miejscowych okazała się brzemienną w skutkach i właściwie zadecydowała o końcowym rozstrzygnięciu zawodów. Słowaczki odskoczyły wówczas na trzy bramki, mineralne odpowiedziały tylko jednym trafieniem - ponownie Sopaty, i nie zdołały przed drugą przerwą zniwelować pozostałej straty. Kontakt, za sprawą najskuteczniejszej w zespole Anety Cygan, złapały dopiero w drugiej połowie ostatniej części spotkania, jednak zdobycie wyrównującego gola okazało się niewykonalnym zadaniem. Bramka przyjezdnych w 58 minucie na 6-4 ostatecznie ustaliła wynik.

W ligowej tabeli kryniczanki zajmują szóstą pozycję z 9 punktami na koncie. Niedzielne rywalki przed konfrontacją zajmowały siódme miejsce ze stratą czterech punktów do MKHL. Teraz ta różnica to tylko jedno oczko. Uzdrowiskowy team poprzedzają ekipy ze Zvolenia (13 pkt.) Spisskiej (15), Presova (26), Popradu (27) i Bratysławy (36). Do rozegrania kryniczankom pozostały jeszcze trzy mecze i wszystkiej z wyżej notowanymi rywalkami. Najbliższy w nadchodzącą sobotę w Bratysławie.