SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

18.02.2018
2 Liga: oczko dla wicelidera

Czterobramkowym remisem zakończył się mecz Infnitas KH KTH z Sigmą Katowice w ramach rozgrywek Grupy Południowej 2 Ligi PZHL. Kryniczanie rzutem na taśmę zdołali wyrównać wynik, który dał im jeden punkt i wciąż zajmują drugą lokatę w grupie.

2Liga Szybki start przypadł w udziale gościom, już dwadzieścia sekund po pierwszym gwizdku zaskoczyli golkipera KTHetów i objęli prowadzenie, a przewagę podbudowali następnym trafieniem w siódmej minucie podczas liczebnej przewagi. Miejscowym przypadła rola goniących wynik i mocno starali się wywiązać z tego zadania. W połowie tercji kontaktowego gola zdobył Artur Zieliński, zapisując na swoim koncie pierwszą bramkę w bieżącym sezonie. Jednak chwilę później katowiczanie po raz trzeci umieścili gumę w siatce Infinitas.

"Mineralni" ponownie pomniejszyli dystans tuż po przerwie. Gola na 2-3 zdobył Mateusz Hraj po trójkowej akcji wyprowadzonej w czasie liczebnego osłabienia gospodarzy. Taki stan utrzymał się niemal kwadrans. W 37 min. przyjezdni zainkasowali czwarte trafienie, a trafił... wychowanek KTH, od wielu lat na śląskiej ziemi i w drużynach z regionu, Michał Krokosz.

Trzecia tercja przyniosła jeszcze dwa gole, obydwa dla miejscowych. Najpierw wykluczenie w szeregach Sigmy wykorzystał Mateusz Hraj, po raz drugi w niedzielnej konfrontacji wpisując się na listę strzelców, a w ostatniej minucie meczu podczas gry pięciu na trzech wynik wyrównał Tomasz Majchrzak. Był to pierwszy punkt krynickiego hokeisty w sezonie.

Do końca rundy zasadniczej pozostały KTHetom do rozegrania jeszcze dwa spotkania, 3 marca u siebie z ŁKH Łódź i dwa tygodnie później wyjazdowy bój z liderem Hockey Team Oświęcim.

18.02.2018 - 2 Liga
KH KTH - Sigma Katowice 4 - 4 (1-3,1-1,2-0)
    0 - 1 00:22 Langner - Podsiedlik, Krokosz
    0 - 2 06:07 Podsiedlik - Piecuch, Langner (+1)
    1 - 2 10:57 Zieliński
    1 - 3 13:47 Fonfara - Podsiedlik
    2 - 3 22:29 Hraj - T.Bulanda, Górecki (-1)
    2 - 4 36:35 Krokosz
    3 - 4 53:07 Hraj - T.Bulanda, Tomasiak (+1)
    4 - 4 59:07 Majchrzak - Domek, Zieliński (+2)

kary: KH KTH 20 min. - Sigma 22 min.
sędziowali: S.Strózik i N.Szczerba

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Skórski, od 20:00 Pyka - Abram, Górecki (2); T.Bulanda, Tomasiak (2) - Hraj (2+10), Zieliński; Biskup, T.Kozendra, Majchrzak - Domek, Rząca (2); Kruczek Dariusz, Janowiec (2), Piksa - Wrona, Pawlik (D.Bulanda n/g) - trener D.Bulanda