SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

21.03.2018
EUHL: ostatnia lekcja

Drugie spotkanie Academy 1928 KTH w ćwierćfinale EUHL okazało się ostatnim meczem sezonu. Jednak takiego zakończenia raczej nikt się nie spodziewał, w Bańskiej Bystrzycy uzdrowiskowa drużyna uległa miejscowemu UMB 1-12.

Po dwudziestu minutach gry "mineralni" przegrywali czterema golami, po drugiej tercji prowadzenie gospodarzy było już dwucyfrowe. Na nic zdała się dwukrotna wymiana golkiperów w bramce Academy, niewiele zdziałać mogli również gracze z pola. Drużyna UMB - dwukrotnego wicemistrza ligi, okazała się sprawniejsza w hokejowym rzemiośle i bardzo skuteczna. Wyniku dopełniły dwa gole w ostatniej części konfrontacji. Honorowe trafienie dla 1928 KTH zaliczył dziewięć sekund przed końcową syreną Danil Vekselsthein pokonując bramkarza miejscowych w podyktowanym za przewinienie rywala rzucie karnym.

Studenci z Bańskiej Bystrzycy po raz czwarty z rzędu zagrają w półfinale EUHL, drużyna z Krynicy zakończyła swój drugi sezon na siódmej pozycji.

20.03.2018 - EUHL PO
UMB Banska Bystrica - Academy 1928 KTH 12 - 1 (4-0,6-0,2-1)

UMB Hockey Team Banska Bystrica:
Korytar (Juraštík n/g) - Koch, Žáčik; Indrych, Brnčal, Mendel - Kamzik (2), Kadlečík; Leško, Majling, Tatár (2) - Kasanický (2), Studený; Šeliga, Adamčík, Vydurek - Garay, Kandra (2); Sapar, Primus, Janak (2) - trener L.Opath

Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój:
Romanov, od 20:00 Kitayeu, od 34:23 Romanov - Chikida, Alferov (2); Shalamov, Polinin, Alimov - Lomaev (2), Kindiukov; Vekselsthein, Morozov, Kopyttsov - Emelianov, Pichuev, Kharlapov - Podolianiuk, Sokolovskiy - trener M.Kristek

EUHL: UMB - Academy 12-1