15.04.201826 MP Old Boy's - dzień 1Pierwszy dzień mistrzostw weteranów kauczukowego krążka na krynickim lodowisku przyniósł wiele ciekawych rozstrzygnięć, które nie pozostały bez znaczenia dla ostatecznych rozstrzygnięć w grupach. Były wysokie wyniki, rzuty karne, a przede wszystkim piękna walka i wyśmienity hokej.
Turniej otworzyła konfrontacja aktualnego Mistrza Podhale Nowy Targ z ostatnią drużyną poprzednich zawodów toruńskim Pomorzaninem. Szarotki były nad wyraz skuteczne aplikując rywalom jedenaście goli bez własnych strat. Wysokie wyniki padły również w meczach hokeistów z Gdańska i Katowic oraz KTH i Katowic. Natomiast najbardziej zaciętym pojedynkiem było starcie Cracovii ze Stoczniowcem zakończone serią rzutów karnych. Wyniki pierwszych spotkań zarysowały faworyta Grupy A, w drugiej piątce punkty rozłożyły się bardziej równomiernie.
KTHeci w swoim pierwszych zawodach zmierzyli się z zespołem GKS Katowice, dając pełną satysfakcję zgromadzonej publiczności zwycięstwem 10-2. Bramkowym dorobkiem podzielili się Adrian Chabior (3), Krzysztof Zawiłowicz (2), Dominik Salamon, Ryszard Pawlik, Robert Brejta, Jacek Jakubaszek i Norbert Cieraciew. Udany start rozbudził oczekiwania sympatyków uzdrowiskowej drużyny oldbojów co do drugiego pojedynku, ale Polonia Bytom również miała apetyt na komplet punktów i skutecznie zrekompensowała sobie wcześniejszą porażkę z Cracovią, pokonując krynicki team 4-2. Obydwa gole dla KTH zdobył Michał Radwański. O możliwości gry o medale zadecydować miały mecze dnia drugiego.
Przed spotkaniem hokeistów z Krynicy i Bytomia miało miejsce oficjalne otwarcie XXVI Mistrzostw Polski Old Boy's, odbywających się w ramach obchodów Jubileuszu 90-lecia zasłużonego dla naszego miasta Krynickiego Towarzystwa Hokejowego. Otwarcia dokonał burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko. Włodarz uzdrowiska oraz przedstawiciel Partnerów Mistrzostw Sławomir Rusinek właściciel stacji narciarskiej Arena Słotwiny, w podziękowaniu za okazane wsparcie przy organizacji zawodów, otrzymali od drużyny KTH pamiątkowe koszulki meczowe, które wręczali Ryszard Bialik, inicjator przed dwudziestu sześciu laty powstania zespołu Old Boy's KTH oraz obecny jej kapitan Zygmunt Wójcik.
(e2rds)
26 MPO - 12.04.2018 - wyniki
Podhale N.Targ - Pomorzanin Toruń 11 - 0 (7-0,4-0)
1 - 0 04:24 M.Piotrowski - Zaręba
2 - 0 06:23 Furca - A.Zych, Iskrzycki
3 - 0 08:33 M.Piotrowski - Zaręba, Malinowski
4 - 0 10:35 Ł.Gil - Koszarek
5 - 0 12:03 Malinowski - M.Piotrowski, B.Piotrowski
6 - 0 12:40 P.Zych - Ł.Gil, Tomasik
7 - 0 19:39 Ł.Gil - Kubowicz, P.Gil (+1)
8 - 0 22:52 M.Piotrowski - Zaręba, B.Piotrowski (+1)
9 - 0 25:42 Malinowski - Piławski (-1)
10 - 0 36:34 Kubowicz - P.Zych (-1)
11 - 0 37:46 Malinowski - Zaręba, M.Piotrowski
Podhale Nowy Targ:
Samolej (Słowakiewicz n/g) - Puławski (2), B.Piotrowski (2), P.Gil, Trzópek, P.Zych - Furca, Ł.Gil (2), Iskrzycki (2), Jękner, Koszarek, Kubowicz, Malinowski (4), M.Piotrowski, Tomasik, Wilczek, Zaręba, A.Zych - trener J.Batkiewicz
Pomorzanin Toruń:
Gołębiewski, od 20:00 Pawłowski - Fraszko (2), Masewicz, Bartoszewski (2), Chrzanowski (2), Lazovic - Olek, Górecki, Darol, Wiwatowski, Lisewski (2) - Gimiński (4), Borecki, Witczak, Maćkiewicz, Niedzielski - Olkiewicz, Sadowski
Stoczniowiec Gdańsk - GKS Katowice 9 - 1 (4-0,5-1)
1 - 0 09:00 Wróbel Adam - Kostecki (-1)
2 - 0 09:35 Wróbel Adam - Kostecki, B.Wróbel
3 - 0 14:40 Kostecki - B.Wróbel (+1)
4 - 0 17:29 Kostecki - Wróbel Adam
5 - 0 21:15 B.Wróbel - Wróbel Adam
6 - 0 24:29 B.Wróbel
6 - 1 24:53 Langner - Ossak (-1)
7 - 1 32:25 Leśniak - Kostecki, Wysocki (+1)
8 - 1 35:02 Leśniak -Wysocki, Wróbel Antoni (+2)
9 - 1 37:04 Kostecki - Wróbel Adam, B.Wróbel
Stoczniowiec Gdańsk:
Zareba, od 31:00 Odrobny - Bagiński (2), Kostecki, Tomf, Brucki, Wróbel Bartek, Wróbel Antoni, Wróbel Adam, Wysocki (2), Pachucki, Lange, Gacoń, Mindak (2), Walicki, Małachowski, Stańczyk, Leśniak (2), Waszak (2)
GKS Katowice:
Szostok, od 24:29 Wojciechowski - Piecuch (2), Hanzel (4), Wójcik, Langner (2), Krzysztofik - Ossak (2), Lisowski, Kaszuba (2), Gawlas (2), Werner (2)
GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 4 - 0 (1-0,3-0)
1 - 0 16:56 Tabaka - Cichoń, Sornek (+1)
2 - 0 21:06 Tabaka - Łuka (+1)
3 - 0 28:02 Sornek - Tabaka
4 - 0 35:05 Żbik
GKS Tychy:
Runowski (Miłek n/g) - Kuczera, Łuka, Sornek, Tabaka, Lewandowski - Beresiński, Kaczkowski, Drabik (2), Olschlanger, Mizera (4) - Różański (4), Cichoń (2), Jasiński, Żbik, Pachut, Matczak
Zagłębie Sosnowiec:
Galant (Cybulski n/g) - Niekurzak, Sosiński, Molenda (2), Sarnik, Samek (6+20) - Włodarczyk (2), Bartnik (2), Madeksza, Zachariasz, Twardy - Fusiński, Sujka, Kurowski, Sikora, Hałota (2) - Janasik
Cracovia Pany - Polonia Bytom 4 - 1 (1-0,3-0)
0 - 1 01:57 Zdunek - Sierocki, Sokora
1 - 1 17:16 Śliwa
2 - 1 29:25 P.Kozendra
3 - 1 33:56 Pawlik - Kociołek
4 - 1 39:13 D.Laszkiewicz - P.Kozendra (do pustej)
Cracovia Pany Kraków:
Kosiński (Galon n/g) - Ślusarek (2), P.Kozendra, Śliwa (2), Cieślak, D.Laszkiewicz - Siemieniec, Dudek, Ciastoń, Pawlik, Kociołek - Pomykała, Wieczorkiewicz, Fielek, Czarnecki, Zieliński - Mucha, T.Kozendra, Cupiał, R.Kozendra
Polonia Bytom:
Szydłowski (Ćwienczek n/g) - Zając, Banaszczak, Goliński (4), Husse, Tymczyszyn, Łysy - Nowak, Różyło, Kukulski, Sroka, Sierocki, Mandla, Zdunek, Żurek, Sokora
KTH Krynica - GKS Katowice 10 - 2 (5-1,5-1)
1 - 0 00:31 Salamon - Chabior, Pawlik
1 - 1 02:22 Gawlas - Krzysztofik
2 - 1 02:55 Chabior - Csorich
3 - 1 09:18 Chabior - Salamon
4 - 1 11:34 Brejta
5 - 1 13:17 Pawlik - Salamon, Csorich (+1)
5 - 2 27:06 Wójcik - Langner
6 - 2 27:33 Chabior - Salamon, Mosoń
7 - 2 33:41 Jakubaszek - Wituszyński, Mika
8 - 2 34:02 Zawiłowicz - Chabior
9 - 2 35:04 Zawiłowicz - Salamon, Pawlik
10 - 2 36:30 Cieraciew - Burnat, M.Radwański
KTH Krynica:
Lisowski Tomasz (Hebda Zbigniew n/g) - Csorich Marian, Pawlik Ryszard, Salamon Dominik, Chabior Adrian, Zawiłowicz Krzysztof - Rocki Krzysztof, Burnat Arkadiusz, Radwański Michał, Brejta Robert, Cieraciew Norbert (2) - Ząbkiewicz Krzysztof, Gulbinowicz Sławomir (2), Mika Paweł (2), Jakubaszek Jacek, Wituszyński Radosław - Witowski Sebastian, Marczak Daniel, Wójcik Zygmunt, Mosoń Piotr
GKS Katowice:
Szostok, od 20:00 Wojciechowski - Piecuch, Hanzel, W.Wójcik, Langner, Krzysztofik - Ossak, Lisowski, Kaszuba, Gawlas, Werner
Podhale N.Targ - Unia Oświęcim 6 - 2 (2-2,4-0)
1 - 0 00:08 M.Piotrowski
1 - 1 03:00 Pidło - Zeman
2 - 1 03:40 Zaręba - M.Piotrowski
2 - 2 10:24 Kuberski - Chudecki
3 - 2 25:44 Iskrzyski -Koszarek, Tomasik
4 - 2 35:02 Ł.Gil - Puławski
5 - 2 36:09 M.Piotrowski - Malinowski
6 - 2 39:04 Kubowicz - Ł.Gil
Podhale Nowy Targ (2):
Samolej (Słowakiewicz n/g) - Puławski, B.Piotrowski, P.Gil, Trzópek (2), P.Zych - Furca, Ł.Gil, Iskrzycki, Jękner, Koszarek, Kubowicz, Malinowski (2), M.Piotrowski, Tomasik, Wilczek, Zaręba (2), A.Zych (2) -
Unia Oświęcim:
Kuszaj (Kaszuba n/g) - Jęczała, Czerwik (2), Tomski, Jarosz, Zeman (4) - Kuberski (2), Połącarz, Krząkała (2), Chudecki, Osiński - Pidło, Trethan, Bury
Cracovia Pany - Stoczniowiec Gdańsk 3 - 2 K (0-0,2-2)
1 - 0 23:03 Zieliński - Cieślak, D.Laszkiewcz
1 - 1 24:40 Kostecki (+1)
2 - 1 26:01 Kociołek - Ciastoń
2 - 2 28:39 Stańczyk
3 - 2 40:00 Śliwa (decydujący rzut karny)
Cracovia Pany Kraków (2):
Kosiński (Galon n/g) - Ślusarek (2), P.Kozendra, Śliwa, Cieślak, D.Laszkiewicz (2) - Siemieniec (2), Dudek, Ciastoń, Pawlik, Kociołek (2) - Pomykała, Wieczorkiewicz, Fielek, Czarnecki, Zieliński - Mucha, T.Kozendra, Cupiał, R.Kozendra
Stoczniowiec Gdańsk:
Zareba (Odrobny n/g) - Bagiński (4), Kostecki, Tomf, Brucki, Wróbel Bartek, Wróbel Antoni, Wróbel Adam, Wysocki (2), Pachucki (2), Lange, Gacoń, Mindak (2), Walicki, Małachowski, Stańczyk (2), Leśniak, Waszak
Pomorzanin Toruń - GKS Tychy 3 - 2 (2-1,1-1,)
0 - 1 00:38 Tabaka - Sornek, Cichoń
1 - 1 03:25 Chrzanowski, Borecki
2 - 1 10:36 Chrzanowski - Fraszko, Masewicz
2 - 2 23:54 Cichoń - Tabaka, Sornek
3 - 2 32:11 Darol (+1)
Pomorzanin Toruń:
Gołębiewski (Pawłowski n/g) - Fraszko, Masewicz (2), Bartoszewski (2), Chrzanowski, Lazovic - Olek, Górecki, Darol, Wiwatowski (2), Lisewski - Gimiński, Borecki (2), Witczak (2), Maćkiewicz, Niedzielski - Olkiewicz, Sadowski
GKS Tychy:
Runowski (Miłek n/g) - Kuczera (2), Łuka, Sornek, Tabaka, Lewandowski - Beresiński, Kaczkowski, Drabik, Olschlanger, Mizera - Różański, Cichoń, Jasiński, Żbik (2), Pachut, Matczak
KTH Krynica - Polonia Bytom 2 - 4 (2-2,0-2)
1 - 0 07:00 Radwański - Cieraciew
1 - 1 08:11 Kukulski - Nowak
1 - 2 09:39 Zdunek
2 - 2 12:34 Radwański - Salamon
2 - 3 26:32 Mandla - Kukulski (-1)
2 - 4 29:27 Nowak (+1)
KTH Krynica:
Lisowski (Hebda n/g) - Csorich, Pawlik (25), Salamon, Chabior, Zawiłowicz - Rocki, Burnat, Radwański , Brejta, Cieraciew (4) - Ząbkiewicz, Gulbinowicz, Mika, Jakubaszek (4), Wituszyński - Witowski, Marczak, Wójcik, Mosoń
Polonia Bytom:
Szydłowski (Ćwienczek n/g) - Zając, Banaszczak, Goliński (2), Husse (2), Tymczyszyn, Łysy - Nowak, Różyło, Kukulski, Sroka (2), Sierocki, Mandla (2), Zdunek, Żurek, Sokora
Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4 - 6 (2-2,1-3)
1 - 0 01:35 Połącarz
2 - 0 03:53 Jarosz - Tomski
2 - 1 05:26 Hałota - Sujka, Molenda
2 - 2 05:41 Halota
3 - 2 28:20 Chyliński - Bury
3 - 3 30:08 Sarnik - Twardy, Sosiński (+1)
3 - 4 30:19 Sarnik - Twardy, Zachariasz
3 - 5 32:34 Molenda - Kurowski, Madeksza
4 - 5 37:46 Trethan - Zeman
4 - 5 39:03 Sarnik - Twardy
Unia Oświęcim:
Kuszaj (Kaszuba n/g) - Jęczała, Czerwik (4), Tomski, Jarosz, Zeman - Kuberski, Połącarz (4), Krząkała, Chudecki, Osiński - Pidło, Trethan, Bury
Zagłębie Sosnowiec (2):
Galant (Cybulski n/g) - Niekurzak (2), Sosiński (2), Molenda (2), Sarnik, Samek - Włodarczyk (4), Bartnik, Madeksza, Zachariasz, Twardy - Fusiński (2), Sujka, Kurowski, Sikora, Hałota - Janasik
-= 2171
=-