SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

30.09.2017
Łódź pełna goli i punktów

Udał się krynickim drugoligowcom sobotni wyjazd do centralnej Polski. W Łodzi zmierzyli się z nowym uczestnikiem Grupy Południowej, miejscowym ŁKH, który pokonali 8-5. Sporo w tych zawodach miał do powiedzenia Tomasz Kozendra autor trzech goli i czterech asyst.

W pierwszym wyjazdowym meczu ligowym KTHeci wystawili dwie formacje z małym naddatkiem, którym gospodarze przeciwstawili cztery pełne piątki. Ale to uzdrowiskowy team już w siódmej minucie prowadził trzema golami, co poskutkowało wymianą bramkarzy w zespole miejscowych. Podbudowani pewniejszymi tyłami chwilę później łodzianie zaliczyli swoje pierwsze trafienie, jednak na przerwę zespoły schodziły przy stanie 5-1 dla KH KTH. Jak się później okazało wynik pierwszej tercji miał kolosalne znaczenie, uzyskana przewaga pozwoliła bowiem mineralnym, po przegranej drugiej i remisowej trzeciej części zawodów, odnieść końcowe zwycięstwo i zainkasować drugi komplet punktów.

Mocno zaprezentował się w potyczce z ŁKH pierwszy krynicki atak Tomasiak-Bulanda-Kozendra, który zdobył siedem z ośmiu goli, a łącznie z asystami to aż osiemnaście punktów. Dzięki temu, po dwóch kolejkach spotkań, punktacji kanadyjskiej Grupy Południowej przewodzą Dawid Bulanda (6 goli, 5 podań) i Tomasz Kozendra (3+6).

W zespole gospodarzy wystąpił Marek Syniawa, mieszkający w Łodzi wychowanek KTH, od wielu lat zawodnik łódzkiej drużyny oraz trener grup młodzieżowych ŁKH. W sobotnim meczu miał udział w dwóch golach swojego teamu.

30.09.2017
ŁKH Łódź - KH KTH 5 - 8 (1-5,2-1,2-2)
    0 - 1 01:56 Kozendra - D.Bulanda, Tomasiak
    0 - 2 04:54 Tomasiak - Domek, D.Bulanda
    0 - 3 06:21 Kozendra - D.Bulanda, Kiklica
    1 - 3 08:07 Iwański - Brejta, Kubiak
    1 - 4 11:50 Biskup - Domek, Kozendra (+1)
    1 - 5 18:44 D.Bulanda - Kozendra, Kiklica (+1)
    2 - 5 22:29 Witczak - Syniawa, Darol
    2 - 6 25:43 Tomasiak - Kozendra, Kiklica
    3 - 6 31:36 Witczak - Raczyński, Syniawa (+1)
    3 - 7 40:33 Kozendra - Tomasiak, D.Bulanda (+1)
    3 - 8 41:50 Tomasiak - D.Bulanda, Kozendra (+1)
    4 - 8 50:49 Iwański (-1)
    5 - 8 53:14 Pełzowski - Szumko, Kurowski

strzały: ŁKH 48 - KH KTH 66
kary: ŁKH 22 min. - KH KTH 12 min.
sędziowali: P.Kasprzyk oraz Mariusz Zwierzychowski i Marcin Zwierzychowski

ŁKH Łódź (2):
Grabara, od 6:21 Gasparyan (2) - Świerczewski (2), Raczyński (4), Pełzowski, Szumko, Śmiechowicz - Kurowski (2), Kusideł (4), Iwański (2), Kubiak (2), Brejta - Stopczyk, Głowacki (2), Witczak, Syniawa, Darol - Gawin, Matuszewski, Zając,Walczak, Wachowiak - trener T.Matuszewski