SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

03.10.2017
Z Cracovią i przeciw Cracovii

Krynicka młodzież hokejowa w ostatnią sobotę września o ligowe punkty rywalizowała na lodowiskach w Krakowie i Krynicy-Zdroju. Pod Wawelem młodzicy wywalczyli jeden punkt, w uzdrowisku żacy młodsi ulegli rywalom.

Po raz drugi w bieżącym sezonie połączone siły Cracovii i KTH KM stanęły naprzeciw rówieśników z Oświęcimia w rozgrywkach młodzików. Z wysokiej porażki na inauguracji sezonu krakowsko-krynicki team wysnuł odpowiednie wnioski i sobotni mecz w Krakowie był zupełnie inną konfrontacją. Rywale co prawda po pierwszej tercji posiadali bramkową przewagę, jednak tylko jednym golem, a w 43 minucie spotkania to gospodarze prowadzili 3-1. Sporą wagę w tej grze miały okresy liczebnej przewagi, większość goli padła właśnie w takich sytuacjach, także dwa kolejne dla Unii, które doprowadziły do remisu tuż przed końcem podstawowego czasu oraz decydujący o wygranej gości w ostatnich sekundach dogrywki.

Po czterech grach drużyna Cracovia/KTH z czterema punktami na koncie zajmuje trzecią lokatę w czterozespołowej lidze, za Unią (11) i Podhalem (9), a przed zespołem Sanoka (0). W najbliższą sobotę mecz z nowotarżanami.

Natomiast na krynickim lodowisku przeciw sobie zagrały zespoły żaków młodszych z uzdrowiska i Krakowa. Tutaj o wygranej przyjezdnych przesądziły druga i trzecia tercja, w których KTHeci stracili po trzy gole. Zawody zakończyły się wynikiem 3-7. Dla miejscowych dwie bramki zdobył Tomasz Ptaszek, trzecią Dominik Bober. W zespole rywali wyróżniał się Szymon Gumiński, który ustrzelił hat-tricka.

7 października kryniczanie pojadą do Lublina, gdzie po raz pierwszy skrzyżują kije z miejscową drużyną UKS LTH Lublin.