SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

21.10.2017
Czyste konto Kondrashova

Kryniccy pierwszoligowcy przedłużyli serię zwycięstw. W sobotę wygrali piąty z rzędu mecz pokonując na własnym lodzie "młodszą" drużynę szkółki 6-0. Czyste konto zachował bramkarz 1928 KTH Vsevolod Kondrashov, a hat-trika - drugiego w sezonie - ustrzelił Valeriy Polinin.

1Liga Już w czwartej minucie gry KTHeci zmusili do kapitulacji golkipera gości, widownia przyzwyczajona ostatnimi meczami do dłuższych serii celnych trafień tym razem na kolejnego gola musiała poczekać aż do następnej tercji. Widoczną na lodowej tafli przewagę gospodarze w tej części gry potwierdzili czterema zdobyczami, pierwszą bramkę w sezonie zainkasował Tomasz Cieślicki, Valeriy Polinin dołożył dwie do już zaliczonej na początku meczu kompletując hat-tricka, celnie swoją szansę wykorzystał również Konrad Grebla. Rywale mniej często gościli w krynickiej strefie obrony, ale i im nie brakowało okazji do uzyskania korzystniejszego wyniku, jak choćby cztery minuty gry w liczebnej przewadze. Nie udało się i po dwóch tercjach miejscowi prowadzili 5-0. Przysłowiową "kropkę nad i" na początku ostatniej odsłony postawił Alexander Alimov.

Dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu Academy 1928 KTH nadal jest liderem 1 Ligi. Drugą pozycję - również z kompletem punktów - zajmuje Nesta Toruń, następnie Zagłębie Sosnowiec (9), SMS U18 (7), MMKS Podhale (5), UKH Dębica (4), Hokej Poznań (3) i Stoczniowiec Gdańsk (2).

W sobotnim meczu w składzie Szkółki wystąpił wychowanek KTH KM, obecnie uczeń SMS Adam Świadek. Rewanżowy mecz w niedzielę o godz. 18:00.