SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

22.10.2017
2 Liga: KH KTH nadal liderem

Zespoły Grupy Południowej II Ligi rozegrały mecze czwartej kolejki, wszystkie zakończyły się wysokimi wynikami. Na krynickim lodowisku Infinitas pokonał 8-5 nowotarskiego Gazdę i z kompletem punktów wciąż przewodzi w tabeli grupy.

1Liga Dwadzieścia minut meczu upłynęło na wzajemnym badaniu sił i możliwości, ale więcej z tej przymiarki wynieśli miejscowi, uzyskując w połowie tercji pierwszego gola po celnym trafieniu Dawida Tomasiaka. Dopiero dwie kolejne części przyniosły w obfitości zarówno emocji, jak i goli i wykluczeń z gry. Ton snajperskiemu pojedynkowi nadawali KTHeci, Góralom przyszło nadrabiać straty, co ostatecznie nie powiodło się. Trzykrotnie w drugiej odsłonie gospodarze umieścili gumę w siatce rywali, ale i sami stracili dwie bramki, bilans jednak powiększał przewagę mineralnych. Autorem jednego gola dla krynickiego teamu był Maciej Gosztyła, to pierwsze w bieżącym sezonie celne trafienie czterdziestoletniego napastnika, znanego dotychczas z występów w barwach amatorskiej drużyny Krynickich Diabłów.

Przy stanie 4-2 zespoły rozpoczęły ostatnią część konfrontacji. Kolejne zdobycze do puli kryniczan dołożyli "etatowi" snajperzy zespołu, ponownie Dawid Tomasiak i dwukrotnie grający trener Dawid Bulanda, który wciąż dzierży palmę pierwszeństwa w rankingu najskuteczniejszych graczy Grupy Południowej. Przewagę pomniejszyły wykorzystane akcje gości i minutę przed ostatnim gwizdkiem miejscowi prowadzili 7-5. Ostatecznie wynik ustalił jedną sekundę przed końcem meczu Marcin Gurgul, po raz ósmy zmuszając do kapitulacji golkipera nowotarskiego zespołu.

W całym spotkaniu cztery gole padły podczas liczebnych przewag drużyn. Tylko cztery zważywszy, że łącznie na ławkę kar zawodnicy obydwu zespołów odsyłani byli dwadzieścia cztery razy.

Po meczu nie ukrywał wzruszenia debiutujący w barwach KH KTH Jarosław Bryniarski, nowotarżanin z urodzenia, a od najmłodszych lat kryniczanin i kateheta - syn byłego znakomitego hokeisty i trenera, olimpijczyka Kazimierza Bryniarskiego. Po trzydziestu latach ponownie miał okazję grać w koszulce z logo KTH. Swój pierwszy występ przypieczętował punktem za asystę.

Czwarty komplet punktów utrzymał kryniczan na prowadzeniu w tabeli grupy, ale rywale mocno depczą po piętach i w każdym kolejnym spotkaniu presja będzie większa, a najbliższe już za tydzień w Tychach.