SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

23.10.2017
Dwa gole Cieślickiego, trzy asysty Kruczka

Niedzielny rewanżowy mecz 1928 KTH z zespołem SMS U18 w ramach rozgrywek 1 Ligi zakończył się wynikiem podobnym do uzyskanego dzień wcześniej. Kryniczanie ponownie zdobyli sześć goli, ale rywale postarali się o honorowe trafienie.

1Liga W bramce mineralnych broniącego dotychczas we wszystkich meczach Vsevoloda Kondrashova zastąpił Kamil Skórski, a rezerwowym golkiperem był Arkadiusz Sontowski. Wolny dzień rosyjskiego bramkarza, dał sposobność sztabowi szkoleniowemu KTH, zgodnie z Regulaminem zezwalającym na pięciu zagranicznych graczy w meczu, wprowadzenia do składu innego obcokrajowca. Tym samym możliwy był debiut w barwach pierwszoligowego Academy 1928 KTH siedemnastoletniego estońskiego napastnika Alekseia Morozova. Wychowanek HC Purikad, hokeista zespołów uczestniczących w rozgrywkach rosyjskich młodzieżowych lig, pierwszy występ w polskiej 1 Lidze seniorów przypieczętował golem zdobytym w trzeciej minucie niedzielnego spotkania. Wcześniej, tuż po rozpoczęciu zawodów, worek z bramkami rozwiązał Valeriy Polinin, a jeszcze w tej samej tercji na 3-0 podniósł Aleksandr Shalamov.

Spokojniejsza druga odsłona zaowocowała tylko dwoma trafieniami, po jednym dla obydwu stron. W połowie meczu do siatki SMSu gumę wrzucił Tomasz Cieślicki, a kilka minut później bramkę dla gości - jak się okazało honorową - zdobył Jan Krzyżek. Na listę strzelców, w trzeciej części zawodów, wpisali się ponadto Krzysztof Kozak, wykorzystując liczebną przewagę KTH oraz ponownie Tomasz Cieślicki, którego gol ostatecznie ustalił wynik konfrontacji.

Snajperskimi umiejętnościami przy wszystkich zdobyczach KTHetów wykazali się napastnicy, ale we wszystkich bramkach swój udział mieli również gracze defensywy. Jedną asystę zaliczył Piotr Pach, dwie Łukasz Dudzik, a trzy podania wypracował Dawid Kruczek, jeden ze skuteczniejszych obrońców ligi.

W kolejny weekend mineralnych czeka długa podróż nad polskie morze. W Gdańsku zmierzą się z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli zespołem Stoczniowca.