SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

24.10.2017
Po młodzieżowemu: hat-trick Kiełbickiego

W czwartek, piątek i sobotę ligowe mecze rozgrywała krynicka młodzież. Najmłodsi KTHeci ulegli rówieśnikom z Nowego Targu, połączone siły żaków Dębicy i Krynicy pokonały rywali z Oświęcimia, a trzy gole Szymona Kiełbickiego zapewniły wygraną krakowsko/krynickiej drużynie młodzików.

Żacy młodsi podejmowali hokeistów Podhala. Dwie tercje meczu były bardzo wyrównane, jak i wynik, po trzydziestu minutach gry 1-1 (tercje piętnastominutowe). Dopiero w ostatniej części goście uzyskali większą przewagę bramkową, która zapewniła im wygraną 5-2. Kryniczanie po czterech ligowych spotkaniach zajmują piątą lokatę w tabeli, jednym punktem wyprzedzając ostatni w zestawieniu LTH Lublin i jednym punktem ustępując poprzedzającej drużynie z Dębicy, z którą zmierzą się w najbliższą sobotę na krynickim lodowisku.

Starsi koledzy, w bieżącym sezonie tworzący wspólny team z dębiczanami, skrzyżowali kije z UKH Oświęcim. Cztery gole zdobyte w pierwszej tercji przesądziły o losach konfrontacji zakończonej ostatecznie wynikiem 5-2. Kryniczanie mieli wymierny udział w bramkowych zdobyczach, a pozyskany komplet punktów pozwolił wyprzedzić meczowego rywala w tabeli.

Zwycięstwo stało się też udziałem łączonej drużyny młodzików Cracovii i KTH KM, która również mierzyła się z oświęcimianami. Hokeiści obydwu zespołów osobliwie zadysponowali swoim potencjałem, pierwszą tercję 4-0 wygrały Młode Pasy, drugą 3-0 unici, a ostatnia zakończyła się bezbramkowo. Punkty w całości trafiły więc na konto Cracovii/KTH. Rywale spotkali się już po raz trzeci w bieżących rozgrywkach, dotychczasowe dwa mecze wygrali hokeiści z Miasta Pokoju. W ostatniej konfrontacji jedną bramkę krakowianom dał Michał Jaracz, a trzy Szymon Kiełbicki, zapisując na swoje konto klasycznego hat-tricka - wszystkie trzy trafienia w jednej tercji. Na 28 października zaplanowany jest kolejny pojedynek młodzików, tym razem w Nowym Targu.

ŻakMłodszy 21.10.2017 żak młodszy
KTH KM - MMKS Podhale 2 - 5 (0-0,1-1,1-4)
KTH: Sobczak (N.Gumola), Bober (Ptaszek)
Podhale: Zółtek, Kopytko, Kaleta (Bryniarski), Bach, Jastrzębski

kary: 4 min. - Podhale 8 min.
sędziowali: S.Strózik i T.Wilk
KTH KM Krynica-Zdrój:
Chabior, od 39:38 S.Gumola - Makuch, Ptaszek, Bober (2), Sobczak - E.Nosal, Brecławski; Laurosiewicz, N.Gumola, Majerczyk - Cieraciew (1), Szlaga; Machał (1), Horoszko, Klimczak - Ślazyk, A.Gajewski - trener A.Chabior

MMKS Podhale N.Targ:
Bryniczka, od 21:57 - Parszywka - Węglarczyk (1), Stanek; Kopytko (1), Sroka (1), Bryniarski (1) - Mizera, Gach; Żółtek, Kaleta (1), Pachowicz - Watycha, Rusnak, Błach, Jastrzębski - Węgrzyniak (1), Gacek; Skiba (1), Firek, Zaręba (1) - trener R.Sroka

ŻakMłodszy 20.10.2017 żak starszy
Dębica (KTH KM) - Unia Oświęcim 5 - 2 (4-0,1-0,0-2)
D/K: Kozioł, Talanda (Majewski), Żądło (Kieraś), Majewski (Kuzak), Kielar (Klimczak)
Unia: A.Zaborska (Żyła), A.Zaborska, Bibrzycki

kary: D/K 6 min. - Unia 10 min.
sędziowali: K.Kloc oraz Dominik Giełbaga i Dawid Giełbaga

UKH Dębica (KTH KM Krynica):
Wrona, od 20:00 Tyczyński - Baran, Kozioł (2); Balasa, Żądło (2), Smagacz - Maniak, Bukowy; Pękala, Kieraś, Szoppa - Kuzak, Reguła; Pawlik, Talanda (2), N.Nosal - Klimczak, Majewski; Last, Kielar, Wolski - trenerzy M.Wiktor, R.Tyczyński

UKH Unia Oświęcim:
Mąsior, od 20:00 Gąsior - K.Zaborska, Langner; A.Zaborska (2), Żyła, Korczyk - Kot, Bratek; Wilk (2), Smrek, Michalak - Buczak (6), Klaja; Płonka, Zygmunt, Olejnik - Bibrzycki - trener W.Urbańczyk

ŻakMłodszy 19.10.2017 młodzik
Unia Oświęcim - Cracovia/KTH KM 3 - 4 (0-4,3-0,0-0)
Unia: Noworyta (Tarłowski), Filipowicz (Klekot), Daniliszyn (Filipowicz)
C/K: Kiełbicki (Wróbel), Kiełbicki (Kazek), Jaracz, Kiełbicki (Zych)

kary: Unia 2 min. - C/K 6 min.
sędziowali: Z.Wolas i M.Szpyt

Płonka, od 31:08 S.Klaja - Lichota (2), Klekot; Zabawski, Guzik, Filipowicz - Kot, Dworzak; Kurandy, Daniliszyn, Noworyta - Płachta, Klimczyk; Tarłowski, Wawrzyk, A.Zaborska - K.Zaborska - trener I.Jarosz

MKS Cracovia/ KTH KM Krynica:
Mytko od 40:00 Pękała - Zych, Kazek (6); Kiełbicki, Nakielski, Jaracz - Shvetsov, Wilk; Surma, Ben-Khalfa, Hopp - M.Nosal; Wróbel, Bieniek, Skrzek - trenerzy M.Cieślak, W.Różana