SEZON 2017/2018
informacje 2017/18

25.10.2017
EUHL: w Bańskiej bez punktów

W swoim drugim meczu rozgrywek europejskiej ligi uczelnianej hokeiści Academy 1928 KTH musieli przełknąć gorycz porażki, po walecznym starciu i pogoni za wynikiem ostatecznie ulegli drużynie UMB Hockey Team 5-7.

Konfrontację udanie rozpoczęli gospodarze, w czwartej minucie gry mocnym strzałem zza bulika Matej Majling po raz pierwszy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednobramkową przewagę studenci z Bystricy utrzymali niemal do końca pierwszej tercji, ale na przerwę zespoły schodziły przy stanie 2-1 dla Academy. W dziewiętnastej minucie, po karze nałożonej na gracza miejscowych, KTHeci zamknęli rywali w zamku. Po krótkiej rozgrywce Alaksander Alimov wrzucił gumę w korytarz między bulikami, a najeżdżający Dmitry Chikida nie dał szans Vladimirovi Korytarovi. Kilka chwil później stojący przed strefą gospodarzy Nikita Shabanov otrzymał precyzyjne podanie z tercji KTH i pomknął naprzeciw golkipera UMB, celnie wykorzystując wyśmienitą okazję. Asysty przy tej bramce zaliczyli młodzi wychowankowie Adam Krok i Patryk Gogoc.

Zaskakującą i brzemienną w skutkach okazała się druga odsłona, w której krynicki team stracił aż cztery gole. W krótkim odstępie czasu dwa trafienia zdobywcy pierwszej bramki Majlinga ponownie wyprowadziły miejscowych na prowadzenie. Najpierw skutecznie wykorzystał liczebną przewagę, spowodowaną jedynym w tym meczu przewinieniem KTHetów, a następnie, po jednym ze wznowień zaskoczył Vsevoloda Kondrashova strzałem spod niebieskiej linii. Dość szybko padł również trzeci gol Marka Janaka, a tuż przed przerwą na 5-2 podniósł Richard Novodomec dobijając z bliska po interwencji bramkarza Academy.

W połowie trzeciej odsłony wynik kilkukrotnie ulegał zmianie, dla 1928 KTH raz jeszcze trafił Shabanov podczas gry pięciu na czterech oraz Egor Kharlapov i Alimov, a gospodarze odpowiedzieli tylko golem Jurija Šeligi i w konsekwencji prowadzili już tylko 6-5. Niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem kryniczanie wycofali bramkarza wprowadzając szóstego zawodnika z pola, a w dogodnej chwili poprosili o czas by ustalić schemat gry. Kilka wypracowanych akcji nie przyniosło jednak wyrównującego gola, a po jednej z takich sytuacji Słowacy wyszli dwójkową kontrą i wrzucili gumę do niestrzeżonej bramki ustalając ostateczny wynik konfrontacji.

W tabeli rozgrywek, Academy po dwóch meczach zajmuje ósmą pozycję z trzema punktami na koncie. Prowadzi zwycięzca meczu z Bańskiej z kompletem wygranych w czterech potyczkach, a trzynastozespołowe zestawienie zamyka Unipo Presov z zerowym stanem. Następne zawody 1 i 2 listopada, Academy kolejno zagra w Trenczynie i Ołomuńcu.