SEZON 2018/2019
informacje 2018/19

19.03.2019
Trzy punkty i hat-trick na zakończenie

Miłym akcentem zakończyli sezon 2018/2019 żacy starsi KTH KM. W swoim ostatnim meczu rozegranym na krynickim lodowisku pokonali MMKS Podhale 4-3. Hat-tricka w tym pojedynku ustrzelił Mikołaj Majewski.

Kryniczanie pierwsi wpisali się na listę strzelców i choć rywale błyskawicznie wyrównali, to gospodarzom w tym pojedynku przypadła rola dyktujących wynik. Ponownie na prowadzenie wyszli tuż przed końcem pierwszej tercji, a na początku drugiej uzyskali dwubramkową przewagę. Ten korzystny rezultat utrzymali aż do 43 minuty gry, kiedy z trudem wypracowany dystans dwoma, w krótkim odstępie czasu zdobytymi golami goście zniwelowali, po raz drugi doprowadzając do remisu. Hokejowe szczęście tym razem jednak sprzyjało katehetom, którzy niespełna pięć minut przed końcowym gwizdkiem liczebną przewagę zamienili na czwartego gola. Jak się okazało zwycięskiego.

Znacznie do tej wygranej przyczynił się Mikołaj Majewski, autor trzech goli dla KTH KM, najskuteczniejszy gracz krynickiej drużyny w bieżącym sezonie. A na początku meczu bramkarza rywali pokonał Jakub Klimczak. Dla Podhala bramki zdobyli Piotr Bury, strzałem jakiego mogliby pozazdrościć młodemu hokeiście nawet zawodowcy oraz Mikołaj Ratusznik i Daniel Bryniarski.

Runda zasadnicza rozgrywek żaków starszych dobiegła końca. Grupę małopolsko-podkarpacką wygrali hokeiści z Sanoka, a drugie miejsce zajęła Cracovia i to te dwa zespoły awansowały bezpośrednio do ogólnopolskiego turnieju finałowego. Drużyny z miejsc 3 i 4 - Dębica i Podhale, zagrają jeszcze w barażach, a kryniczanie i Unia Oświęcim zakończyli już sezon 2018/2019.

17.03.2019 - żacy starsi
KTH KM - MMKS Podhale 4 - 3 (2-1,1-0,1-2)     1 - 0 07:21 Klimczak Jakub - Nosal Emilia
    1 - 1 08:00 Bury Piotr
    2 - 1 18:09 Majewski Mikołaj
    3 - 1 25:22 Majewski Mikołaj
    3 - 2 42:58 Ratusznik Mikołaj - Łojas Dawid
    3 - 3 43:48 Bryniarski Daniel - Łojas Dawid, Jodłowski Mikołaj
    4 - 3 55:09 Majewski Mikołaj - Klimczak Jakub (+1)

kary: KTH 6 min. - Podhale 2 min.
sędziował: S.Strózik

KTH KM Krynica-Zdrój (2):
Tyczyński - J.Klimczak, Majewski; Lemek, N.Nosal - E.Nosal, Brecławski; Machał, Pawlik, Laurosiewicz (2) - Bober, Cieraciew; W.Klimczak (2), Ptaszek - Makuch, T.Majerczyk, Sobczak - trener R.Tyczyński

MMKS Podhale Nowy Targ:
Zając, od 40:00 Tabaczyński - Mizera, Bury; Burkat, Rączka, Łojas - Tętnowski, Jodłowski; Żółtek (2), D.Bryniarski, Kaleta - A.Bryniarski, Kościelniak, Fryźlewicz, Ratusznik - Gacek, Kowalski - trener R.Szopiński