SEZON 2019/2020

2019/2020

12.01.2020
Hat-trick, karne i pięć punktów

Pierwsze mecze w Nowym Roku rozegrali żacy starsi UKS KTH. W wyjazdowych spotkaniach w Oświęcimiu dwukrotnie z powodzeniem zmierzyli się z zespołem miejscowej Unii, inkasując pięć punktów.

W pierwszym starciu kateheci już po dwudziestu minutach gry prowadzili czterema bramkami. W kolejnych tercjach utrzymywali bezpieczny dystans by ostatecznie zakończyć mecz wygraną 5-2. Dzień później to gospodarze zanotowali udane otwarcie uzyskując jednobramkową przewagę w szóstej minucie konfrontacji. Kryniczanie odrobili stratę na początku drugiej odsłony, a kilka minut później zaliczyli drugie celne trafienie. Na początku trzeciej tercji miejscowi doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końca podstawowego czasu gry. O rozstrzygnięciu pojedynku zadecydowały rzuty karne, ale zwycięska bramka padła dopiero w dziesiątej serii. Dwa punkty zapewniło mineralnym celne trafienie Maksyma Makucha, wcześniej bramkarza Unii pokonali Tomasz Ptaszek i po raz pierwszy w sezonie Michał Sobczak. Natomiast w sobotnim meczu hat-tricka ustrzelił Tomasz Majerczyk, a dwa gole zainkasowała Natalia Nosal.

Dwie wygrane przysporzyły punktów katehetom, jednak nie na tyle by zespół opuścił ostatnią lokatę w tabeli. O to trzeba będzie się postarać już w następnych meczach. Najbliższy z liderem grupy sanockimi Niedźwiadkami w środę 15 stycznia, a trzy dni później z nowotarskim Podhalem. Obydwa na krynickim lodowisku, początek odpowiednio o godz 14:00 i 9:00.

12.01.2020 - żacy
Unia Oświęcim - UKS KTH 2 - 3 K (1-0,0-2,1-0)
    1 - 0 05:42 Ludwinek Bartosz
    1 - 1 21:05 Ptaszek Tomasz - Majerczyk Tomasz, Nosal Natalia
    1 - 2 30:08 Sobczak Michał - Nosal Emilia
    2 - 2 43:43 Ćwiek Przemysław
    2 - 3 65:00 Makuch Maksym (decydujący rzut karny)

kary: Unia 8 min. - UKS KTH 8 min.
sędziowali: S.Noworyta i J.Śreniawski

UKH Unia Oświęcim U14:
Kura (Pędziwiatr n/g) - Buczak, Noworyta; Witek (4), Zabawski, Ludwinek (2) - Ćwiek, Staniecko; Wanat, Tondryk, Ziober - Płatacz, Kożuch, Paul - trener W.Urbańczyk

UKS KTH Krynica-Zdrój U14:
Tyczyński (4) (Chabior n/g) - Ptaszek; Bober (2), Makuch, Sobczak - Laurosiewicz, Mosior; E.Nosal (2), Majerczyk - Ćwik; Machał, Pawlik, Klimczak - Gajewski, N.Nosal; Sajdak, Stasiowski, Zygmunt, - trener R.Tyczyński

11.01.2020 - żacy
Unia Oświęcim - UKS KTH 2 - 5 (0-4,1-0,1-1)

sędziowali: S.Iwaniak i M.Witek

Pędziwiatr, od 20:00 Kura - Buczak, Noworyta; Witek (4), Zabawski, Ludwinek (2) - Ćwiek (2), Staniecko (2); Wanat, Tondryk, Ziober (2) - Płatacz, Kożuch, Paul - trener R.Piecha

Tyczyński (Chabior n/g) - E.Nosal, Ptaszek; Bober (2), Makuch, Sobczak - Laurosiewicz, Mosior; Majerczyk, Ćwik, Machał - Gajewski, Klimczak (2); Pawlik, N.Nosal, Sajdak - Zygmunt, Stasiowski - trener R.Tyczyński