SEZON 2020/2021

2020/2021

12.04.2021
Infinitas KH KTH Mistrzem 2 Ligi

W niedzielę, 11 kwietnia zakończył się rozgrywany w Krynicy-Zdroju turniej finałowy o Mistrzostwo 2 Ligi. W decydującym meczu gospodarze pokonali rywali z Nowego Targu, a trzecie miejsce wywalczyli hokeiści katowickiej Sigmy.

Walka o mistrzowska koronę była twarda i praktycznie trwała do ostatnich sekund pojedynku. Golem konfrontację otworzyli nowotarżanie i prowadzili do końca pierwszej tercji. Po przerwie jednak trzy gole zdobyte w krótkim odstępie czasu dały przewagę katehetom i przez długie minuty gospodarze utrzymywali ten dystans, a nawet do końca tej części meczu mieli jeszcze sporo dogodnych okazji do poprawy wyniku, których jednakże nie wykorzystali. Górale również próbowali odmienić losy spotkania, jednak w drugiej tercji znacznie rzadziej gościli pod bramką Infinitas, a do tego nie zdołali ani raz pokonać golkipera miejscowych. W 45 min. Gazdowie dopięli swego zdobywając kontaktowego gola i idąc za ciosem jeszcze bardziej zdecydowanie zaatakowali, ale to mineralnym udało się kolejny raz umieścić gumę w siatce rywali i ponownie prowadzili dwiema bramkami. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem nowotarżanie raz jeszcze złapali kontakt, ale skromne prowadzenie hokeiści KH KTH utrzymali już do końca pojedynku.

Różnica jednej bramki rozstrzygnęła również rywalizację o trzecie miejsce. Co prawda katowiczanie solidnie popracowali i po dwóch tercjach prowadzili z Warsaw Capitals 5-1, ale trzecią tercję przespali i o mały włos nie stracili medalowej pozycji. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Sigmy 5-4.

Każdy z niedzielnych pojedynków niósł ze sobą spory potencjał emocji, ale paradoksalnie w tym o najniższą stawkę najwięcej było tych negatywnych. Dość powiedzieć, że mecz rozpoczął się od czterominutowych obustronnych kar za zbyteczną ostrość w grze, później zaś wiele złośliwości na lodzie, przepychanki, zaczepki, a nawet kłótnie na odległość zawodników odsiadujących przewinienia. Nieładną konfrontację w golach wygrali dębiczanie 9-4, a w karnych minutach hokeiści z Gdańska 56 do 16.

Po ostatnim meczu, o mistrzowski tytuł, miała miejsce ceremonia zakończenia turnieju z oficjalnym ogłoszeniem wyników, rozdaniem nagród indywidualnych i medali. Wcześniej swój puchar i komplet brązowych krążków odebrali katowiczanie.