SEZON 2021/2022

2021/2022

23.01.2022
Gol za gol, pościgi i feralne 14 sekund

Dopełnili bieżący terminarz kryniccy drugoligowcy rozgrywając w minioną sobotę zaległy mecz z drużyną Oświęcimia. Pojedynek sąsiadujących w tabeli zespołów był zacięty i wyrównany, i jak to bywa w takich konfrontacjach wynik ważył się do ostatnich chwil. Kateheci dwukrotnie wypracowali przewagę mogącą stanowić zalążek wygranej, ale rywale odrabiali straty, a końcową szarżą zapewnili sobie pełną pulę punktów.

2Liga Zaroiło się na krynickim lodowisku w sobotni późny wieczór od byłych ligowców oraz medalistów młodzieżowych i seniorskich Mistrzostw Polski. Ale tym razem na przeciw siebie stanęły zespoły trzeciego poziomu hokejowych rozgrywek z Krynicy-Zdroju i Oświęcimia, których zawodnikami w słusznej liczbie są m.in. hokeiści brylujący niegdyś na ekstraligowych taflach i zdobywający cenne krajowe trofea. Toteż i mecz, choć może pośledniej ligi, sam w sobie był ciekawym i emocjonującym pojedynkiem, wypełnionym zdrową rywalizacją, zmyślnymi akcjami oraz szeregiem goli co rusz wpływających na przebieg rywalizacji i jej wynik.

A ten już w drugiej minucie gry otworzyli goście i przez długą część pierwszej tercji urzymywali tę niewielką przewagę. Znacznie więcej przyniosła końcówka tej odsłony, najpierw dwukrotnie w krótkim czasie skapitulował golkiper oświęcimian, a następnie jakby w wyreżyserowanym spektaklu podobne zdarzenie miało miejsce po drugiej stronie lodowiska i ponownie przyjezdni prowadzili jedną bramką, jednak tuż przed przerwą mineralni raz jeszcze doprowadzili do remisu.

Podobny schemat bramkowej wymiany miał miejsce w obydwu kolejnych częściach zawodów. Ton narzucali miejscowi wychodząc na dwubramkowe prowadzenie, a następnie tracąc je kiedy oświęcimianie wyrównywali. W duchu wzajemnej strzeleckiej uprzejmości do 58 minuty gry zespoły wypracowały wynik 7-7 i właściwie kontunuacją mogłaby być w tym wypadku dogrywka, jednak czternaście sekund przed końcem podstawowego czasu gry krążek jeszcze raz znalazł drogę do krynickiej bramki przesądzając ostatecznie o wyniku meczu.

W swoim ostatnim pojedynku 2 Rundy kryniczanie nie pozyskali punktów, czego skutkiem zmiana miejsca w ligowej tabeli. Aktualnie po dziesięciu grach KH KTH zajmuje trzecią lokatę z 18 puktami na koncie. Tyle samo mają nowotarżanie, ale w bezpośrednich meczach zdecydowanie lepiej wypadają kateheci i wyprzedzają Górali, jednak Gazda ma o jedno mniej rozegrane spotkanie i układ tabeli może jeszcze ulec zmianie. Wyżej są Hockey Team (19) i Sigma (26). Na piątym jest Dębica (6), a tabelę bez punktowych zdobyczy zamyka Orlik Opole. W tej części sezonu do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz Hockey Team z Gazdą.

Indywidualnie w czołówce najskuteczniejszych z kryniczan plasują się Dawid Kruczek (8 miejsce) i Dawid Bulanda (10). W drugiej dziesiątce są Adam Krok (16), Marek Bryła (19) i Maciej Gosztyła (20).

Według przedsezonowego planu w Grupie Południowej powinna być rozegrana jeszcze trzecia część sezonu zasadniczego, z układem gier wg tabeli Bergera, byłoby to więc po pięć spotkań każdej drużyny.

22.01.2022 - 2 Liga
Infinitas KH KTH - HT Oświęcim 7 - 8 (3-3,2-2,2-3)
    0 - 1 01:07 Marcel Hatłas - Damian Bernaś
    1 - 1 15:39 Mateusz Wrona - Dawid Bulanda
    2 - 1 17:30 Konrad Grebla - Dawid Kruczek
    2 - 2 18:26 Łukasz Ziober - Miłosz Ryczko, Damian Bernaś (+1)
    2 - 3 18:45 Adrian Kowalówka
    3 - 3 19:10 Dawid Bulanda - Mateusz Hraj
    4 - 3 24:05 Dawid Tomasiak - Karol Pawlik
    5 - 3 27:14 Tomasz Bulanda - Marek Bryła (-1)
    5 - 4 32:03 Miłosz Ryczko - Adrian Kowalówka, Łukasz Ziober (+1)
    5 - 5 38:13 Miłosz Ryczko - Wojciech Salamon, Damian Bernaś
    6 - 5 54:03 Tomasz Bulanda - Marek Bryła, Dawid Kruczek (+1)
    7 - 5 55:24 Dawid Bulanda - Dawid Tomasiak
    7 - 6 56:44 Damian Bernaś - Adrian Kowalówka
    7 - 7 57:30 Damian Bernaś - Łukasz Ziober
    7 - 8 59:46 Tomasz Połącarz

kary: KH KTH 12 min. - HT Oświęcim 20 min.
sędziowali: Marcin Polak i Marcin Majta
widzów: 20

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Arkadiusz Sontowski, od 40:00 Łukasz Sułkowski - Mateusz Hraj (2), Rafał Porosło (2); Tomasz Bulanda, Konrad Grebla, Marek Bryła (2) - Piotr Pach, Grzegorz Myjak; Dawid Kruczek, Dawid Bulanda (2), Dawid Tomasiak (2) - Jarosław Bryniarski, Adam Krok; Dariusz Kruczek, Maciej Gosztyła (2), Mateusz Wrona - Dariusz Janowiec, Karol Pawlik - trener Katarzyna Zygmunt

KS Hockey Team Oświęcim:
Sebastian Strzelecki (2) - Tomasz Połącarz (2), Adrian Kowalówka; Łukasz Ziober (2), Marcel Hatłas (4), Damian Bernaś (2) - Tomasz Gądek (4), Miłosz Ryczko; Jakub Krzak, Wojciech Salamon (4) - Seweryn Krompiec, Rafał Smrek - trener Wojciech Stachura

2 Liga (GP) - mecze / punkty / bramki
1. SIGMA KATOWICE 10 / 26 /96-38 2. HT OŚWIĘCIM 9 / 19 / 69-34 3. INFINITAS KH KTH 10 / 18 / 65-54 4. GAZDA TEAM N.TARG 9 / 18 / 80-49 5. KH DĘBICA 10 / 6 / 66-77 6. ORLIK OPOLE 10 / 0 / 28-152