SEZON 2021/2022

2021/2022

26.02.2022
Satysfakcja z wygranej z liderem

Ciężki bój stoczyli w Sanoku żacy młodsi UKS KTH, ale wysiłek przyniósł wymierne efekty - wygraną z aktualnym liderem i cenny komplet punktów. Zwycięstwo zapewniła kryniczanom rewelacyjnie rozegrana druga tercja, w której zaaplikowali gospodarzom aż pięć goli.

żacy młodsi

Drużyny w bieżącym sezonie spotkały się po raz trzeci. Dwa wcześniejsze pojedynki wygrali sanoczanie, ale zgodnie ze znanym porzekadłem, do trzech razy sztuka. Mecz rozgrywany na terenie rywala rozpoczął się dla katehetów pomyślnie, już w 4 min. gry podopieczni Tomasza Cieślickiego objęli prowadzenie. Jednak już chwilę później wydawało się, że szczęście raczej uśmiecha się do gospodarzy. Celne trafienia najskuteczniejszych w grupie małopolskiej zawodników wyprowadziły Niedźwiadki końcem pierwszej tercji na dwubramkowe prowadzenie. Przerwa bardzo mobilizująco wpłynęła na kryniczan. Tuż po wznowieniu gry szybko wyrównali wynik, a na kolejną zdobycz rywali w cztery minuty odpowiedzieli trzema golami zdobytymi w trzech różnych stanach osobowych - grając w osłabieniu, następnie w równowadze i liczebnej przewadze. Szczęście być może sprzyjało miejscowym, ale skuteczność była po stronie mineralnych, którzy po czterdziestu minutach spotkania schodzili z tafli z zapasem dwóch trafień. W trzeciej odsłonie żacy młodsi US KTH po raz siódmy pokonali golkipera gospodarzy, powiększając dystans, jednak w dalszej części spotkania sanoczanie odrabiali straty i osiem minut przed ostatnim gwizdkiem uzyskali kontaktowe trafienie. Osiem minut w hokeju to niemal wieczność mogąca obfitować w strzeleckie dokonania zmieniające sytuację meczową, ale nie tym razem. Ani kryniczanie nie zdołali powiększyć przewagi, ani gospodarze wywalczyć korzystniejszego wyniku. Spotkanie zakończyło się wygraną mineralnych 7-6.

Bramkowym dorobkiem katehetów podzieliło się sześciu hokeistów. Dwa razy do siatki rywali wrzucił krążek Krzysztof Potok, po jednym golu zdobyli Adrian Dubel, Paweł Makuch, Łukasz Ferek, Adam Obrzut i Albert Zygmunt. Dzięki pokonaniu lidera uzdrowiskowa drużyna w ligowej tabeli traci do poprzedzającej Cracovii (19 punktów) już tylko jedno oczko, mając o trzy mniej rozegrane spotkania. Niedźwiadki (42) mimo sobotniej porażki nadal przewodzą zestawieniu, a na drugim miejscu pozostaje Podhale (35).

26.02.2022 - żacy młodsi
Niedźwiadki Sanok - UKS KTH 6 - 7 (3-1,1-5,2-1)
    0 - 1 03:40 Adrian Dubel - Łukasz Ferek
    1 - 1 04:19 Łukasz Burczyk - Stanisław Robel
    2 - 1 07:54 Kacper Suchecki - Antoni Sroka, Łukasz Burczyk
    3 - 1 19:33 Kacper Suchecki - Łukasz Burczyk, Oskar Kurek (-1)
    3 - 2 22:42 Adam Obrzut - Krzysztof Potok (-1)
    3 - 3 24:54 Krzysztof Potok - Adrian Lubański, Adam Obrzut
    4 - 3 30:06 Antoni Sroka - Kacper Suchecki, Oskar Kurek (+1)
    4 - 4 32:53 Krzysztof Potok (-1)
    4 - 5 35:47 Łukasz Ferek - Adrian Lubański
    4 - 6 36:45 Albert Zygmunt - Łukasz Ferek (+1)
    4 - 7 47:50 Paweł Makuch - Adrian Lubański
    5 - 7 48:30 Kacper Kłodowski - Marcel Milcznowski
    6 - 7 51:47 Antoni Sroka - Kacper Suchecki, Łukasz Burczyk

kary: Niedźwiadki 14 min. - UKS KTH 31 min.
sędziowali: Hubert Paszkiewicz i Mirosław Cybuch

Niedźwiadki MOSiR Sanok:
Kacper Koczera, od 40:00 Wiktor Wituszyński - Stanisław Robel, Oskar Kurek (4); Kacper Suchecki, Antoni Sroka (6), Łukasz Burczyk - Marcel Milcznowski, Maksym Paszkiewicz (2); Kacper Kłodowski (2), Oskar Bator, Maksymilian Myćka - Jakub Jelinek, Adrian Sawicki; Borys Kusz, Jakub Ciupka, Nikola Balwierczak - Adam Lisowski, Gabriel Myćka - trener Mateusz Kowalski

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Wiktor Kruczek - Patryk Mosoń, Oliwier Hurej; Adrian Dubel, Paweł Makuch (2), Łukasz Ferek (2) - Szymon Jacher, Tomasz Klimek; Adrian Lubański, Adam Obrzut (25), Krzysztof Potok - Oskar Mordarski, Jakub Matiaszek, Mateusz Kipiel, Albert Zygmunt (2) - trenerzy: Tomasz Cieślicki

27.02.2022
Lp. Drużyna M PKT BR 1. Niedźwiadki Sanok 17 42 134-92 2. MMKS Podhale 16 35 129-64 3. MKS Cracovia 16 19 117-107 4. UKS KTH Krynica 13 18 83-72 5. KH Dębica 14 0 56-187

27.02.2022
Lp. Zawodnik Klub M B A Pkt Pim 1. Kacper Suchecki SAN 16 36 22 58 14 2. Michał Olszewski CRA 16 40 14 54 10 3. Łukasz Burczyk SAN 16 24 30 54 2 4. Antoni Sroka SAN 12 27 26 53 26 5. Mieszko SzlachtowskiPOD 15 14 19 33 16 6. Łukasz Ferek KTH 13 14 15 29 6 7. Paweł Makuch KTH 13 20 8 28 12 8. Eryk Duda POD 15 19 7 26 18 9. Krzysztof Moraniec DEB 14 17 7 24 16 10. Szymon Zubek POD 15 11 13 24 6