ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
11.03.2020
Koniec sezonu hokejowego

PZHL kierując się zaleceniami rządu, GIS i Ministerstwa Sportu podjął decyzję o zakończeniu z dniem 11 marca 2020 r. hokejowego sezonu 2019/2020 na każdym szczeblu rozgrywek. Powyższe podyktowane jest zagrożeniem epidemią koronawirusa COVID-19.

Jednocześnie Zarząd Polskiej Hokej Ligi po konsultacji z klubami ekstraligi postanowił o przyznaniu miejsc medalowych za sezon 2019/2020 klubom, które od 12 marca uczestniczyć miały w półfinale play-off, według - jak przekazano w komunikacie w oficjalnym serwisie internetowym hokejowej centrali - punktacji uzyskanej przez kluby w ćwierćfinałach play-off oraz sezonie zasadniczym.

Podobnie zarząd PZHL w porozumieniu z WGID PZHL zadecydował o końcowej klasyfikacji w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet według punktacji uzyskanej przez kluby w sezonie zasadniczym oraz biorąc pod uwagę awans do półfinałów PLHK.

Mistrzem Polski został GKS Tychy, wicemistrzem Re-Plast Unia Oświęcim, a brązowe medale ex aequo przyznano JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Tytuł Mistrzyń Polski przyznano hokeistkom Polonii Bytom, wicemistrzostwo drużynie GKS Stoczniowiec Gdańsk, a trzecie miejsce ex aequo UKHK Unia Oświęcim i SKKH Atomówki GKS Tychy.
(e2rds)
źródło: polskihokej.euPHLPZHLPLHK

-= 250 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -