ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
19.06.2020
KH KTH z rządową pomocą

Infinitas KH KTH został beneficjentem prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Rządowego Programu KLUB, który jest formą bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów z terenu całej Polski.

W bieżącym roku odbyła się już piąta edycja Programu zainicjowanego w 2016 r. przez ówczesnego ministra Witolda Bańkę. Dofinansowanie mogły pozyskać kluby działające przez co najmniej trzy lata w formie stowarzyszenia i których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Kwoty wsparcia wynosiły 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. dla wielosekcyjnych. W roku 2020 dofinansowanie trafi do 4894 podmiotów, w tym do czterech z Krynicy-Zdroju. Jednym z tej czwórki jest Infinitas KH KTH, który otrzyma wsparcie przewidziane dla klubów jednosekcyjnych, z przeznaczeniem na wynagrodzenia dla szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe lub organizację obozów sportowych czy zakup sprzętu. Krynicki klub uczestniczył w Programie po raz drugi, podobną pomoc z MSiT otrzymał w roku ubiegłym.
(e2rds)»» Program "KLUB"
»» Wsparcie pracy trenerów w ramach Rządowego Programu "KLUB"
-= 305 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -