ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
30.06.2020
Do kadry 5+1

W trzeciej dekadzie lipca w Warszawie spotkają się hokeiści kadry seniorów powołani przez nowego trenera reprezentacji. W szerokim gronie ponad trzydziestu zawodników jest pięciu wychowanków KTH, a jeszcze jeden na liście rezerwowej.

Przed tygodniem nowym trenerem reprezentacji seniorów został Robert Kalaber, który od 2014 roku z powodzeniem prowadzi w rozgrywkach polskiej ekstraligi zespół JKH GKS Jastrzębie. Na pierwsze swoje zgrupowanie, które odbędzie się w stolicy w dniach 19-26 lipca, selekcjoner powołał 34 zawodników, m.in. pięciu wychowanków KTH - Grzegorza PASIUTA, Macieja KRUCZKA i Patryka KRĘŻOŁKA z GKS Katowice oraz Bartłomieja POCIECHĘ z GKS Tychy i Pawła ZYGMUNTA z czeskiego HC Litvinov. Ponadto w grupie rezerwowej jest Damian TYCZYŃSKI w minionym sezonie występujący w barwach Zagłębia Sosnowiec i Spišskej Novej Vsi. Podczas zgrupowania kadrowicze poddani będą również badaniom wydolnościowym.

Od dwóch lat, czyli pamiętnego "buntu" kadrowiczów przed turniejem EIHC w listopadzie 2018 r., na liście powołań nie było tylu wywodzących się z Krynicy-Zdroju hokeistów. Cieszą młode nazwiska pukające do reprezentacyjnego składu czy od niedawna budujące swoje pozycje, ale i te z większym doświadczeniem od przeszło dekady wspierające drużynę narodową.
(e2rds)
źródło: PZHL
Grzegorz Pasiut Bartłomiej Pociecha Maciej Kruczek
Grzegorz Pasiut, Bartłomiej Pociecha, Maciej Kruczek

Paweł Zygmunt Patryk Krężołek Damian Tyczyński
Paweł Zygmunt, Patryk Krężołek, Damian Tyczyński

-= 165 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -