ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
07.01.2020
Młodzicy na obczyźnie

W bieżącym sezonie hokejowym najstarszą z grup młodzieżowych w Krynicy-Zdroju jest drużyna żaków, co prawda pozostało jeszcze kilkoro wychowanków ze starszych roczników, jednak zbyt mało by utworzyć własny zespół młodzików, dlatego pragnąc kontynuować swoją przygodę z hokejem reprezentują barwy innych klubów.

Z siódemki, która ostała się z poprzedniego sezonu, a obecnie nominalnie mieszczącej się w rocznikowych widełkach grupy młodzików (2004 i 2005) jedynie Natalia NOSAL pozostała w uzdrowisku i wspiera w rozgrywkach żaków drużynę UKS KTH. Pozostała szóstka gra na obczyźnie.

Paweł PAWLIK trafił do katowickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i z zespołem SMS rozgrywa mecze w czeskiej lidze dorostu. Trzech zawodników - Jakub KLIMCZAK, Mateusz LEMEK i Mikołaj MAJEWSKI w krajowej lidze młodzików reprezentuje barwy KH Dębica, w tych samych rozgrywkach ale z sanockimi Niedźwiadkami gra Oliwer TUMIDALSKI, a w zespole Cracovii jest Marcin KUZAK. Tumidalski i Kuzak w swoich nowych klubach dodatkowo występują w rozgrywkach juniorów młodszych, ten ostatni również w drużynie 1 Ligi MKS Cracovia.

Oddanie sportowej dyscyplinie w tak młodym wieku, w obcym środowisku z dala od rodzinnego domu godne podziwu. W Nowym Roku tej młodzieży oraz nieco starszej z drużyn juniorskich poza macierzą życzenia wytrwałości i samych sukcesów.
(e2rds)młodzicy - 06.01.2020
zawodnikklub/ligameczegoleasystypktkary
KUZAK Marcin Cracovia - 1 Liga 7 1 1 2 0
  Cracovia - junior mł. 8 1 3 4 25
  Cracovia - młodzik 12 1 1 2 2
TUMIDALSKI Oliwer Niedźwiadki Sanok - junior mł.9 0 1 1 2
  Niedźwiadki Sanok - młodzik 6 2 3 5 6
PAWLIK Paweł SMS Katowice - cz.dorost 22 1 5 6 18
KLIMCZAK Jakub KH Dębica - młodzik 6 0 0 0 4
LEMEK Mateusz KH Dębica - młodzik 3 0 0 0 0
MAJEWSKI Mikołaj KH Dębica - młodzik 6 0 1 1 0
NOSAL Natalia UKS KTH - żacy 8 4 2 6 6
-= 500 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -