ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
24.01.2020
Życzenia dla Olimpijczyka

Eugeniusz Lewacki, najstarszy hokeista-olimpijczyk, wychowanek Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski świętuje 94. Urodziny. Panie Eugeniuszu serdeczne życzenia od hokejowej Krynicy.

Eugeniusz Lewacki, rocznik 1926, zapisał wiele pięknych kart w historii macierzystego KTH i polskiego hokeja. Z Reprezentacją Polski rozegrał ponad czterdzieści spotkań, był dwukrotnie uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w 1948 r. w St. Moritz i 1952 r. w Oslo, wystapił również w Mistrzostwach Świata w 1955 r. Jest też brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata (1956). Z macierzystą drużyną KTH sięgnął w 1950 r. po koronę Mistrza Polski, dla Krynicy zdobywał również dwa srebrne i dwa brązowe medale. Przez krótki czas był także zawodnikiem Gwardii Bydgoszcz, i ten okres zamknął z medalowym dorobkiem (dwa razy srebro). Po zakończeniu czynnej kariery hokejowej był działaczem sportowym i wieloletnim członkiem zarządu KTH.

Panie Eugeniuszu serdeczne życzenia od hokejowej Krynicy.


Eugeniusz Lewacki

Eugeniusz Lewacki składa autograf na replice plakatu olimpijskiego
Eugeniusz Lewacki składa autograf na replice plakatu olimpijskiego


Eugeniusz Lewacki


-= 614 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -