ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
02.02.2020
U oldbojów trochę świeżej krwi

W drugiej dekadzie kwietnia po raz 28 o prymat na krajowych lodowiskach rywalizować będą drużyny oldbojów. Gospodarzem mistrzostw będzie Gdańsk. Na liście zgłoszeń jest m.in. sanocko-krynicki zespół, który w poprzednim sezonie wywalczył wicemistrzowski tytuł. W składzie teamu pojawią się nowi przedstawiciele krynickiego hokeja.

W turnieju, który rozegrany zostanie w dniach 16-18 kwietnia, tradycyjnie uczestniczyć będzie dziesięć drużyn. Jako, że zgłoszenia przesłało jedenaście zespołów - dziesiątka z poprzednich mistrzostw oraz Old Boys Bydgoszcz - o prawo udziału bydgoszczanie rywalizować będą z Oldboys Tychy, drużyną, która przed rokiem zajęła ostatnie miejsce w zestawieniu.

W kolejnym etapie, do 22 marca, uczestnicy MPO zgłaszać będą listy zawodników. Drużynę Sanok&Krynica od wielu już lat, z sukcesami, współtworzą wychowankowie STS i KTH, w bieżącym sezonie chęć wsparcia zespołu zgłosili kolejni kryniczanie z bogatym doświadczeniem i hokejowym dorobkiem - obrońca Dawid Kruczek oraz napastnicy Sławomir Krzak i Mateusz Dubel. Łącznie z dotychczas grającymi - Ryszard Pawlik, Zygmunt Wójcik, Dominik Salamon, Norbert Cieraciew, Marcin Hołyst, Artur Czyszczoń, Krzysztof Zawiłowicz, Zbigniew Hebda - skład wraz z sanoczanami współtworzyć będzie jedenastka katehetów i genetycznie zakorzeniony w krynickim hokeju Marian Csorich. Nie wykluczone, iż w zestawieniu pojawią się zawodnicy na tę chwilę jeszcze nie zdecydowani. Ostateczną listę poznamy najpóźniej trzy tygodnie przed mistrzowskim turniejem.
(e2rds)Kolejność zespołów XXVII MPO 2019:
1. Old Boys Podhale Nowy Targ 2. Sanok&Krynica, 3. Old Boys Unia Oświęcim, 4. Zagłębie Sosnowiec, 5. Pomorzanin Toruń, 6. Cracovia Pany Kraków, 7. Polonia Bytom, 8. Stoczniowiec Gdańsk, 9. GKS Katowice, 10. Oldboys GKS TychySanok&Krynica 2019

-= 630 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -