ZAWSZE KTH - STRONA MIŁOŚNIKÓW KLUBU HOKEJOWEGO KTH KRYNICA
-= zawszekth.pl =-
12.02.2020
Tyczyński ponownie za granicą

Dwudziestoletni wychowanek KTH Damian Tyczyński nie jest już zawodnikiem sosnowieckiego Zagłębia, do końca sezonu reprezentował będzie barwy drużyny Spišskej Novej Vsi występującej w słowackiej 1 lidze.

Młody napastnik związał się z nowym klubem do końca kwietnia 2020 r. i ze słowacką drużyną będzie uczestniczył w meczach fazy play off 1 Ligi.

Nowa drużyna Tyczyńskiego HK Spišská Nová Ves po części zasadniczej zajmowała szóstą lokatę w jedenastozespołowej 1 Lidze i aktualnie rozgrywa mecze drugiego etapu w tzw. grupie A - najlepszej szóstki, walcząc o jak najwyższe miejsce przed play off. Ten ostatni akord rozgrywek, w którym weźmie udział kryniczanin, rozpocznie się w marcu.

Na rzecz słowackiego pierwszoligowca Tyczyński zrezygnował z gry w barwach Zagłębia Sosnowiec, w którym występował od października 2019 r., rywalizującego w PHL. W 29 meczach polskiej ekstraligi Damian zdobył 8 goli i zaliczył 17 asyst.

Przeprowadzka do Spišskej to dla wychowanka KTH niejako powrót w znajome miejsca. W latach 2015-2018 reprezentował już barwy tego klubu ale w rozgrywkach młodzieżowych od żaka do juniora. W seniorskiej drużynie spotka również kolegów z tamtych czasów.
(e2rds)Statystyki Damiana Tyczyńskiego w sezonie 2019/2020:
ligameczegoleasystypunktykary
Zagłębie Sosnowiec (PHL) 29 8 17 25 4
Kadra PZHL U23 (PHL) 11 4 5 9 0
UKS Zagłębie Sosnowiec (1 Liga) 2 0 3 3 0


Damian Tyczyński

-= 309 =-
Copyright © 1999- ZawszeKTH
 
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH - kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli -