8mpa8 MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW W HOKEJU NA LODZIE - KRYNICA-ZDRÓJ, 22-25 KWIECIEŃ 2009R.
8mpa8mpa8mpa
  8 MPA   |   POPRZEDNIE MISTRZOSTWA   |   MEDALIŚCI MPA   |   KONTAKT   |   GALERIA
8 MPA - wiadomości

24.04.2009
Mad Dogs – Diabły 0 – 5

Mocnym uderzeniem zakończyły Krynickie Diabły rozgrywki grupowe, w ostatnim meczu kryniczanie pokonali sopockich hokeistów 5 – 0.

aktual. 24.04.2009
Dla obydwu zespołów był to bardzo ważny pojedynek, zwycięstwo zwiększało szansę na awans do grona najlepszych ośmiu zespołów. Zarówno Diabły, jak i Mad Dogs przed konfrontacją miały po dwa punkty.

Już w pierwszej minucie meczu Robert Majewski z uzdrowiskowej drużyny pokonał broniącego sopockiej bramki Radosława Waszkiewicza dając miejscowym prowadzenie. Na 2-0 w połowie pierwszej części meczu podwyższył najlepszy snajper zespołu gospodarzy Maciej Gosztyła. Dwubramkowa przewaga nie dawała stuprocentowej pewności na zwycięstwo, tym bardziej, że w kolejnych minutach spotkania gra Diabłów była mniej nieefektywna a rywale chcący odrobić straty częściej atakowali bramkę Piotra Tymińskiego, ale wynik nie uległ zmianie. Dopiero na finiszu rywalizacji wydarzenia potoczyły się szybko i zaskakująco. W 28 minucie trzeciego gola dla Diabłów zdobył Sławomir Makuch, a następnie 28 sekund i 5 sekund przed końcowym gwizdkiem do bramki Mad Dogs trafiali Mark Półtorak i ponownie Maciej Gosztyła zapewniając krynickim amatorom wysokie cenne zwycięstwo.

Wygrana nie do końca wyjaśniła sytuację w Grupie C, po cztery punkty mają na swoim koncie nowotarżanie i zespół Krynickich Diabłów, jednak do rozegrania pozostał jeszcze mecz pomiędzy Mad Dogs a Podhalem i od jego wyniku sporo zależy. Ten mecz w piątek o godz. 8:30.

Mad Dogs Sopot – Krynickie Diabły 0 – 5 (0-2,0-3)
    0 – 1 00:44 Majewski – Pajor – Gosztyła
    0 – 2 07:50 Gosztyła – Makuch Stefan – Pajor
    0 – 3 27:44 Makuch Sławomir – Tyliszczak – Majewski
    0 – 4 29:42 Półtorak – Drozd (+1, Śmigielski)
    0 – 5 29:55 Gosztyła – Drozd – Wilk

najlepsi zawodnicy meczu: Michał Okuniewski (Mad Dogs) – Piotr Tymiński (Diabły)

kary: Diabły 3 min. - Mad Dogs 3 min.
sędziowali: T.Przyborowski oraz J.Syniawa i A.Konar