8mpa8 MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW W HOKEJU NA LODZIE - KRYNICA-ZDRÓJ, 22-25 KWIECIEŃ 2009R.
8mpa8mpa8mpa
  8 MPA   |   POPRZEDNIE MISTRZOSTWA   |   MEDALIŚCI MPA   |   KONTAKT   |   GALERIA
8 MPA - wiadomości

25.04.2009
1/2: Sielec - Podhale 3 – 2

Wygrana w półfinale aktualnego Mistrza Polski z Podhalem 3-2, dała Sielcowi możliwość rywalizacji o kolejny mistrzowski tytuł. W sobotę o godz. 18:30 sosnowiczanie w walce o złoto zmierzą się z Polonią, a o 16:00 o brązowe krążki zagrają Wojownicy i Podhale.

Ostrym finiszem na ostatniej prostej zespół Sielca zapewnił sobie udział w finale, dwa razy na prowadzenie wychodzili hokeiści Podhala i dwukrotnie sosnowiczanie odrabiali straty. Wypracowany przez Sielec na początku trzeciej tercji remis utrzymał się do ostatnich minut spotkania, niespełna dziewięćdziesiąt sekund przed końcową syreną zwycięskš bramkę zdobył Antoni Zogornik.

Sielec Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 3 - 2 (0-1,1-1,2-0)
    0 - 1 03:10 Kwaśnica - Tylka (+1, Klich)
    1 - 1 24:44 Żbik - Klich - Młynarski (+2, Korczak, Kwaśnica)
    1 - 2 27:15 Japoł Paweł - Wolski
    2 - 2 32:20 Roczniok - Klich
    3 - 2 43:34 Zogornik - Zberek - Klich

kary:Sielec 16 min. - Podhale 30 min.
sędziowali: T.Radzik oraz S.Strózik i K.Więcek