UKS KTH Krynica-Zdrój
LIGA MŁODZIKÓW MOZHL - sezon 2023/2024 - informacje

Rozgrywki w kategorii MŁODZIKÓW prowadzone są przez Okręgowe Związki Hokeja na Lodzie, a sezon wieńczy ogólnopolski Turniej Finałowy.
W sezonie 2023/2024 rywalizują:
  • Śląski ZHL - 6 zespołów
  • Małopolski OZHL - 6 zespołów
  • Kujawsko-Pomorski OZHL - 7 zespołów

Klub UKS KTH Krynica-Zdrój w sezonie 2023/24 dysponuje własną drużyną Młodzików zgłoszoną do rozgrywek Małopolskiego OZHL.
Drużyny Młodzików tworzą zawodnicy z roczników 2009 i 2010 oraz za zgodą lekarza i opiekunów z rocznika 2011 (tylko 5 zawodników),
a także dziewczęta z roczników 2007 - 2010.

Trenerami drużyny młodzików UKS KTH w sezonie 2023/2024 są Damian Dubel i Adrian CHabior.

Sezon zasadniczy (SZ):
Turniej barażowy (TB): 22-25.03.2024 (zespoły z 3 miejsc w okręgach + jeden najlepszy z 4 miejsc w okręgach)
Turniej Finałowy (MP): 02-07.04.2024 (zespoły z 1 i 2 miejsc w okręgach po SZ + 2 najlepsze zespoły TB)

SPRAWY REGULAMINOWE
  • Zespoły rozgrywają mecze w składach minimum 10 zawodników + bramkarz (Polak).
  • Limit zawodników w barażach i finałach MP minimum 10 zawodników + 2 bramkarzy.
  • Zawodniczki wliczają się do obowiązkowego limitu 10 zawodników + bramkarz.
  • Trzy walkowery (za niestawienie się drużyny na mecz, RWS §69 pkt 2) oznaczają wykluczenie zespołu z rozgrywek. Drużyna będzie również ukarana karą administracyjnš zgodnie z Regulaminem Opłat.
  • W przypadku wycofania lub dyskwalifikacji zespołu z rozgrywek wszystkie mecze z udziałem tej drużyny, zostają automatycznie zweryfikowane na walkower 5:0, na korzyść rywala.
  • Zawodnik może rozegrać w ciągu tygodnia (poniedziałek – niedziela) maksymalnie 3 spotkania w ramach ligowych rozgrywkach młodzieżowych – wyjątek stanowią mecze w ramach młodzieżowych spotkań turniejowych oraz mecze w rozgrywkach PHL.
  • Mecze w sezonie zasadniczym trwają 3 × 20 minut, dogrywka 5 minut (3 na 3), rzuty karne po 5.
  • Mecze fazy grupowej Turnieju Finałowego trwają 3 × 20 minut, dogrywka 5 minut (3 na 3), rzuty karne po 5.
  • Mecze półfinałowe Turnieju Finałowego, trwają 3 × 20 minut, dogrywka 5 minut (3 na 3), rzuty karne po 5.
  • Mecz o 3 miejsce Turnieju Finałowego, trwa 3 × 20 minut, dogrywka 5 minut (3 na 3), rzuty karne po 5.
  • Mecz o 1 miejsce Turnieju Finałowego, trwa 3 × 20 minut, dogrywka 20 minut (5 na 5) po uprzedniej renowacji tafli, rzuty karne po 5.
  • Mecz wygrany w regulaminowym czasie gry: 3 punkty.
  • Mecz wygrany w dogrywce lub rzutach karnych: 2 punkty.
  • Mecz przegrany w dogrywce lub rzutach karnych: 1 punkt.
  • O miejscu w tabeli decyduje kolejno: liczba punktów, bezpośrednie mecze (punkty, różnica bramek), korzystniejsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, większa liczba wygranych spotkań w regulaminowym czasie gry, losowanie.
  • W przypadku, gdy kilka zespołów posiada tą samą ilość punktów, decyduje tzw. „mała tabela”, do której zaliczane są tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
  • W Turnieju Finałowym, może uczestniczyć maksymalnie 23 zawodników: 20 graczy z pola oraz 3 bramkarzy (2 podstawowych i 1 rezerwowy). W przypadku choroby, kontuzji bramkarz podstawowy może być zastąpiony przez rezerwowego bez możliwości zmiany powrotnej.
  • Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL w Katowicach oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i Bytomiu mogą być zwalniani na pisemną prośbę macierzystego (zainteresowanego) klubu, na mecze rozgrywek okręgowych oraz Turnieju Finałowego, tylko po uprzednim uzyskaniu zgody sztabów szkoleniowych i dyrektorów w.w. Szkół Mistrzostwa Sportowego.
  • W meczu, może uczestniczyć maksymalnie 5 zawodników zagranicznych, posiadających nadany PESEL (na liście zgłoszeniowej nie obowiązuje limit)
  • Termin na przejścia oraz transfery zawodników upływa z dniem 31.01.2024.
  • Zespoły zobowiązane są do przeprowadzenia Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej dwukrotnie w ciągu sezonu: I termin – do 30.09.2022, II termin – do 31.05.2023. O terminie przeprowadzenia sprawdzianu należy powiadomić Wydział Szkolenia PZHL minimum 14 dni przed planowanym testem. Wydział Szkolenia PZHL jest uprawniony do delegowania swojego przedstawiciela celem monitorowania przebiegu wymienionych testów. W przypadku braku powiadomienia o terminie wykonania MTSF i testów specjalistycznych IIHF, Wydział Szkolenia PZHL może uznać, iż testy nie zostały przeprowadzone.
  • Szczegółowe zasady dotyczące skrócenia lub przedwczesnego zakończenia rozgrywek ze względu na sytuacje wyjątkowe związane z zagrożeniem epidemiologicznym lub obostrzeniami z tym związanymi ustala organizator rozgrywek.
  • O wszystkich sprawach nie objętych niniejszym Regulaminem, decyduje Wydział Gier i Dyscypliny PZHL. Ponadto obowiązują zasady Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego (RWS), przepisy gry w hokeja na lodzie (IIHF) oraz Karomierz PZHL i Regulamin Opłat PZHL.
(źródło: polskihokej.eu)