SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

18.12.2003
EIHC: Norwegia – Polska 3 – 2 po dogrywce

Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz w rozgrywanym w Krynicy-Zdroju turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Przeciwnicy, zespół Norwegii, zwycięską bramkę zdobyli w dogrywce.

Mecz od pierwszego gwizdka był ciekawy i szybki. Zarówno Tomasz Jaworski jak i Tommy Lund strzegący dostępu do bramki swoich drużyn nie mogli narzekać na brak ruchu, a ich interwencje sprawiły, że pierwszego gola kibice mogli zobaczyć dopiero w osiemnastej minucie meczu. Celny strzał Adriana Parzyszka dał Polakom prowadzenie i tą przewagę podopieczni Wiktora Pysza utrzymali do pierwszych minut drugiej tercji, kiedy to w kontrowersyjnych okolicznościach Norwegowie uzyskali wyrównanie.

W 22 minucie meczu błyskawicznie następują po sobie sygnalizowanie i odgwizdanie kary dla Michała Smei, strzał Kennetha Larsena i czerwona lampka za bramką Jaworskiego. Arbiter główny decyduje o wysłaniu Polaka na ławkę kar i wznowieniu gry, a następnie po interwencji Skandynawów i konsultacji z sędziami zmienia decyzję. Kara zostaje anulowana, na tablicy pojawia się wynik 1-1. Osiem minut później Lund kapituluje po raz drugi. Tym razem egzekutorem jest Oktawiusz Marcińczak, który pokonał golkipera Norwegów mocnym strzałem z niebieskiej linii. Jest to druga bramka Biało-Czerwonych w tym meczu zdobyta podczas gry w przewadze. Jednak polscy kibice niezbyt długo mogli cieszyć się z prowadzenie swojej drużyny. W podobnej sytuacji, grając 5 na 4, okazji nie zmarnował Per Age Skroder i po czterdziestu minutach spotkania Polacy remisowali z Norwegią 2-2.

Trzecia odsłona to jeszcze szybsze tempo gry i wiele obustronnych akcji finalizowanych strzałami w światło bramki, jednak mimo wielu okazji do zdobycia goli, choćby podczas gry w liczebnej przewadze, nawet dwóch zawodników, wynik nie ulega zmianie i konieczna jest dogrywka. Na czterdzieści sekund przed jej końcem w podbramkowej sytuacji skutecznie rozpracowali polskiego golkipera Bastiansen i Skroder. Mecz zakończył się zwycięstwem Norwegów 3-2.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Kennetha Larsena i Adriana Parzyszka.

Po pierwszym dniu zawodów prowadzi reprezentacja Białorusi przed Norwegią i Polską. Czwartą lokatę zajmują Francuzi. Właśnie z nimi w piątek Polacy rozegrają kolejny turniejowy mecz, również o 20:00. Zmieniony został tylko czas rozpoczęcia ostatniego spotkania naszej reprezentacji z drużyną Białorusi. W sobotę początek tego meczu nie o 20:00 jak zapowiadano, ale pół godziny później.

Wiktor Pysz - trener reprezentacji Polski
- To był ciężki mecz. Nasza taktyka skupiała się na ograniczaniu przeciwnikowi możliwości szybkiej gry i kontrach. Zawodnicy zagrali ambitnie i z sercem, na wysokości zadania stanął Jaworski. Jest to trudna dla nas sytuacja, kiedy przegrywamy pierwszy mecz, a czekają nas dwa mecze z mocniejszymi rywalami.

O pierwszej bramce dla Norwegów:
- Trudno komentować, ale po kilku minutach nie można zmieniać decyzji. To miało wpływ na tok gry.

Roy Johansen - trener reprezentacji Norwegii
Uważam, że w pierwszej tercji nie wykorzystaliśmy w pełni możliwości ataku. Jestem zadowolony z rezultatu, ale mam nadzieję, że udoskonalimy jeszcze naszą taktykę i będziemy grać z większym temperamentem. Polacy mieli świetnego bramkarza.

- Niestety sędzia był w trudnej sytuacji, nie miał możliwości pełnej oceny sytuacji i dlatego podjął taką decyzję.

wysłuchał e2rds

Norwegia - Polska 3 - 2 D (0-1,2-1,0-0; 1-0)
    bramki dla Norwegii:
Larsen (21:45), Skroder-Bastiansen-Nygard (31:42) w przewadze, Skroder-Bastiansen (64:21)
    bramki dla Polski:
Parzyszek-L.Laszkiewicz-Gonera (17:21) w przewadze, Marcińczak-L.Laszkiewicz (29:52) w przewadze

Kary: Norwegia 16 - Polska 10

Sędziowali: Calamoneri Thierry oraz Meszyński Paweł i Porzycki Grzegorz

Widzów: ok. 1700

Strzały na bramkę: Norwegia 25 - Polska 29