SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

19.12.2003
EIHC: Białoruś - Norwegia 5 - 3

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju zmierzyły się zespoły uważane za faworytów imprezy. Rewelacyjnie rozpoczęli Norwegowie, ale ostatecznie to Białorusini opuszczali taflę zwycięscy.

Pierwsi prowadzenie zdobyli gospodarze meczu. W 7 min. spotkania pięknym strzałem zza norweskiego obrońcy popisał się Sergiej Zadzialionau. Jednak Norwegowie nie dali długo czekać na ripostę i jeszcze w tej samej minucie wyrównującego gola zdobywa Kjell-Richard Nygard, a minutę później na 2-1 podwyższa Patrick Thoresen. Niezwykle dynamiczna gra Skandynawów zaskoczyła rywali i pozwoliła podopiecznym Roya Johansena dyktować warunki na lodzie. Norwegowie wykorzystali to skutecznie zdobywając w 14 min. trzeciego gola. Na listę strzelców tym razem wpisał się Andres Bastiansen. Wynik utrzymał się do końca tercji.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany rezultatu. Białorusini nie mogli znaleźć sposobu na dobrze ułożoną grę przeciwników, ale postarali się, by goście tego spotkania nie mogli już zbyt łatwo wejść w ich strefę obrony. Bramek nie było, za to posypały się kary, których w sumie na zawodników obydwu zespołów sędziowie nałożyli 24 minuty.

Ostatnie dwadzieścia minut to diametralna zmiana sytuacji. Zawodnicy reprezentacji Białorusi narzucili swój styl gry i bezlitośnie wykorzystali zaskoczenie rywali. W przeciągu czterech minut zaaplikowali Norwegom cztery gole w wykonaniu Dudika, Vitera, Skabelki i Krutsikau i od tego momentu aż do końca spotkania kontrolowali przebieg gry. Mecz zakończył się zwycięstwem Białorusi 5-3.

Roy Johansen - trener reprezentacji Norwegii
Mecz rozpoczął się dla nas obiecująco. Bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej tercji, druga była nieco słabsza, a trzecią uważam za najgorszą.

Aleksander Szumidub - trener reprezentacji Białorusi
W pierwszej tercji popełniliśmy bardzo dużo błędów w obronie i źle zagrał bramkarz. Druga była nieco lepsza, ale bez efektów bramkowych. Na trzecią wyszliśmy jak na ostatni bój i założenia na cały mecz wykonaliśmy w tej jednej tercji. To było zasłużone zwycięstwo

BelarusNorwway

Białoruś - Norwegia 5 - 3 (1-3,0-0,4-0)
dla Białorusi:
Zadzialionau-Dudik (6:03), Dudik-Zadzialionau (42:54) w przewadze, Viter-Dudik (44:46), Skabelka-Rasolko (46:04), Krutsikau-Mialeszka-Chuprys (46:52)
dla Norwegii:
Nygard-Skroder-Bastiansen (6:35), Thoresen-Bruun (7:59), Bastiansen-Ryman-Hallem (13:18)

Kary:
Białoruś 14 min.
Norwegia 26 min. ( w tym 10 za niesportowe zachowanie - atak na głowęMichael Smithvest)