SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

21.12.2003
EIHC: Polska - Białoruś 3 - 4

W ostatnim meczu krynickiego turnieju z cyklu EIHC, którego stawką było pierwsze miejsce w zawodach, reprezentacja Polski przegrała z drużyną narodową Białorusi 3-4.

PolskaBiałorus
Michał Garbocz strzela pierwszego gola dla Polski (fot. T.Grycz)

Na widowni zasiadło dwa i pół tysiąca kibiców z całej Polski, którzy obejrzeli niezwykle emocjonujące i wspaniałe hokejowe widowisko. W polskiej drużynie ponownie zagrał Piotr Sarnik, a zespół Białorusi uzupełniło dwóch młodych zawodników grających w młodzieżowych ligach za oceanem Konstantin Zacharov i Vadim Karaga, którzy powrócili z rozgrywanych we Francji mistrzostw drużyn do lat 20. Zacharow to syn głównego trenera białoruskich reprezentacji, w letnim drafcie pozyskany przez St. Louis Blues, a Karaga to ten zawodnik, który wszczął bójkę po meczu z polską reprezentacją U-18 na turnieju WEHL.

Faworytem spotkania byli z pewnością goście, ale i przed Polakami rysowała się wielka szansa, a nadzieje rosły w miarę upływającego czasu. Pierwszą tercję wygrali gospodarze. Okazji do zdobycia gola było wiele, ale to Michał Grabocz w 10 min., kiedy drużyna grała w liczebnej przewadze, sprawił publiczności ogromną radość. Nie zmąciła jej nawet wyrównująca bramka Andreja Rasolko, który odpłacił Polakom pięknym za nadobne, podczas gdy swoją karę odsiadywał Damian Słaboń. Remisowy wynik utrzymał się tylko dwie i pół minuty, bo za sprawą Adriana Parzyszka podopieczni trenera Wiktora Pysza ponownie wychodzą na prowadzenie i po czterdziestu minutach gry to oni są w lepszej sytuacji, ale Białorusini nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. A dzień wcześniej w podobnej sytuacji potrafili Norwegom zaaplikować aż cztery gole i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trzeciej tercji trener drużyny gości Michaił Zacharov zmienił taktykę i wprowadził do gry tylko trzy formacje. Białorusinom udało się narzucić swoje tempo i skwapliwie to wykorzystali. Podczas gry w osłabieniu do wyrównania doprowadził Dmitry Dudik. W 47 minucie spotkania nastąpiła awaria części oświetlenia i arbiter przerwał grę. Uzgodniono, że w wyznaczonym czasie nastąpi zmiana stron lodowiska i, choć w mniej komfortowych warunkach dla zawodników, mecz wznowiono. Tuż po zmianie pól na ławkę kar za przeszkadzanie trafia Łukasz Mejka, a przeciwnicy w klasyczny sposób wykorzystują grę w przewadze i na 3-2 podwyższył wspomniany wcześniej Konstantin Zacharov. Kiedy widownia skandowała - jesteśmy z wami, nic się nie stało - w 58 min. meczu czwartą bramkę dla gości zdobywa Sergiej Viter. Chwilę później kontaktowego gola zdobywa jeszcze Michał Garbocz, ale na więcej zabrakło czasu. Polacy po rewelacyjnym meczu przegrywają z Białorusią 3-4.

Najlepszymi zawodnikami wybrano Dmitry Dudika i Michała Garbocza.

Wynik tego spotkania nie zmienił kolejności w tabeli. Pierwszą lokatę w turnieju z 6 punktami zajęli Białorusini, przed Norwegią (3 pkt.) i Polską (2 pkt.). Czwarte miejsce przypadło reprezentacji Francji (1 pkt.)

Tym razem Hrischukievich był górą (fot. T.Grycz)

Polska - Białoruś 3 - 4 (1-0,1-1,1-3)
    1 - 0 Garbocz (Bagiński) 9:44 w przewadze
    1 - 1 Rasolko (Karev, Romanov) 34:03 w przewadze
    2 - 1 Parzyszek (Dołęga) 36:40
    2 - 2 Dudik 44:38 w osłabieniu
    2 - 3 Zacharov (Dudik) 54:56 w przewadze
    2 - 4 Viter (Krutsikau)
    3 - 4 Garbocz 58:42