SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

09.03.2004
KTH Krynica - GKS Katowice 4 - 2 (play off 2-0)

Hokeiści KTH w ciekawym i trochę dramatycznym meczu pokonali GKS Katowice 4 - 2. Było to drugie zwycięstwo kryniczan w tej fazie play off.

Kryniczanie wygrali pierwsze starcie w Katowicach i nie mogli w dzisiejszym meczu pozwolić sobie na utratę przewagi, dlatego gra musiała być rozważna i skuteczna. Natomiast Katowiczanie myśląc o solidnej rywalizacji musieli to spotkanie wygrać. Sytuacja zapowiadała spore emocje i takie z pewnością były udziałem zgromadzonej na widowni publiczności. Pierwsi gola zdobyli gospodarze, a był to niespodziewany prezent od losu. W 5 min. spotkania Marek Batkiewicz wyjechał z bramki by przejąć krążek, a ten dziwnym trafem zmienił tor lotu i zamiast na kij golkipera trafił w metalową obręcz u dołu bramki. Odbił się i powędrował wprost do Rafała Żołnierczyka, który nie zmarnował okazji. Kolejne celne trafienie dla KTH zaliczył Piotr Zdunek niespełna trzy minuty później. Po wznowieniu w strefie gości guma trafiła do Martina Preczka, a ten bez zastanowienia posłał ją w kierunku bramki. Batkiewicz sparował, ale przy dobitce Piotrusia Pana nie miał już szans.

Taki wyniki utrzymał się do końca pierwszej tercji, a zaraz po przerwie na 3-0 podwyższył kapitan krynickiego zespołu Leszek Piksa, a trener GKS Krzysztof Kulawik zdecydował się na zmianę bramkarzy. Batkiewicza zastąpił Tomasz Kowalczyk. Okazji do zdobycia następnych punktów było sporo, m.in. czterokrotnie kateheci grali w liczebnej przewadze, jednak nie udało się wykorzystać dogodnych sytuacji. Celność zawodziła także przyjezdnych. Znacznie częściej w tej części gry sprawdzali umiejętności Artura Zaji, ale wynik nie uległ zmianie.

Dopiero w połowie ostatniej odsłony udało się katowiczanom przełamać obronne szyki gospodarzy i trzybramkowa przewaga stopniała podnosząc adrenalinę zarówno hokeistom, działaczom, jak i publiczności. W 53 min. klasycznie po wznowieniu nastąpiło wycofanie krążka do obrońcy i Ratislav Ladecky z korytarza posłał krążek wprost na krynickiego bramkarza. Guma poszła po parkanach i znalazła wejście do siatki w górnym lewym rogu bramki. Jeszcze kateheci nie ochłonęli po stracie pierwszego gola, a czerwona lampka za bramką Ziaji zapaliła się ponownie. Kontaktową bramkę zdobył Milan Furo i katowiczanie ruszyli do ataku. Miejscowi cofnęli się do obrony, pod bramką Ziaji zrobiło się tłoczno, a krążek i tak raz po raz znajdował drogę pomiędzy hokeistami, krynicki golkiper wyczyniał niesamowite rzeczy żeby guma nie wpadła do siatki. Nerwowe chwile na krótko przerwali trenerzy obydwu drużyn prosząc o czas. W ostatniej minucie meczu podczas wznowienia w strefie KTH katowiczanie wycofali bramkarza, ale kolejny raz los uśmiechnął się do miejscowych. Na środku lodowiska bezpański krążek przejął Piksa i zagrał do Zdunka, a ten ze spokojem podjechał do pustej bramki przeciwników i na 13 sekund przed końcową syreną ustalił wynik spotkania.

Kryniczanie w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 2-0. Następny mecz Katowicach 11 marca, jeśli nie przyniesie rozwiązania, to zespoły ponownie spotkają się w Krynicy 13 marca w niedzielę.

KTH Krynica - GKS Katowice 4 - 2 (2-0,1-0,1-2)
Stan rywalizacji play off KTH 2 - GKS 0

1 - 0 04:07 Żołnierczyk - Gawlina
   2 - 0 08:41 Zdunek - Preczek 4/4
   3 - 0 20:44 Piksa- Preczek - Hak w przewadze
   3 - 1 52:47 Ladecky - Pohl
   3 - 2 55:23 Furo - Stranovsky
   4 - 2 59:47 Zdunek - Piksa (do pustej bramki)

KTH Krynica:
A.Ziaja - Preczek, Tyczyński(2), Zdunek, Piksa, Cieraciew - Galant, Hak, Brocławik, Salamon, Zasadny(4) - D.Kruczek, Mytnik, Gawlinna. Żołnierczyk, Dubel - trener Andrzej Pasiut

GKS Katowice:
Batkiewicz, od 20:44 Kowalczyk(2) - Ladecky, Stranovsky(2), Furo(2), Pohl(2), Fonfara - Labryga, Strzempek(2), Grobarczyk, Trybuś, W.Majkowski - K.Majkowski, Kowalski(4), Mirocha(2), Słodczyk, Plutecki oraz G.Sobała - trener Krzysztof Kulawik