SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

14.03.2004
GKS Katowice - KTH Krynica 3 - 1 (play off 1-2)

za hokej.info.pl

W trzecim meczu pomiędzy GKS-em Katowice a KTH Krynica katowiczanie przedłużyli swe szanse na utrzymanie w ekstralidze i przegrywają już tylko 1-2. W końcu gospodarze zagrali na miarę swoich możliwości choć niewiele brakowało by grzech nieskuteczności przypłacili kolejną porażką.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do katowiczan, którzy co chwila stwarzali okazje pod bramką Artura Ziaji. Katowiczanie jednak grali bardzo nieskutecznie często strzelejąc obok bramki albo w dobrze ustawionego bramkarza KTH.Goście atakowali bardzo rzadko jednak kilka razy Batkiewicz uchronił GKS od utraty bramki. Wszystko to złożyło się na to że po pierwszej tercji mieliśmy bezbramkowy remis.
Warto odnotować obecność nielicznej grupy najwierniejszych fanów KTH którzy przyjechali dopingować swój zespół.

Z początkiem drugiej odsłony frustracja wśród kibiców GieKSy była coraz większa gdyż kolejne okazje nie przynosiły bramki. W końcu Milan Furo poknał Ziaje w akcji 2 na 1, jednak sędzia bramkowy stwierdził że krążek nie przekroczył linii bramkowej i nie zapalił czerwonej lampki za bramką KTH. Autor relacji miał okazje zobaczyć powtórke tej sytuacji w jednej z późniejszych telewizyjnych relacji, która utwierdziła go w przekonaniu że sędzia bramkowy nie miał racji i krążek po odbiciu się od słupka jednak przekroczył w powietrzu linię bramkową. Niespodziewana kontra 2 na 1 po błędzie jednego z katowickich obrońców przynosi bramkę a strzałem z bliska pod poprzeczkę popisuje się Robert Brocławik. Na szczęście nieuznana bramka Furo oraz stracona bramka podziała mobilizująco na GieKSiarzy i udało im się wyrównać. Mocny strzał spod niebieskiej Kowalskiego wykorzytał Grzegorz Sobała nie dając szans na skuteczną interwencje Ziaji. Remis 1:1 utrzymał się do końca drugiej tercji.

Już jedna z pierwszych akcji trzeciej tercji pozwala katowiczanom wyjść na prowadzenie. Po strzale po lodzie Milosa Stranovskiego kierunek lotu krążka zmienił Sebastian Fonfara. Katowiczanie zaczęli grać coraz pewniej choć krynicznie dalej nie rezygnowali z wyrównania. Zwycięstwo GKS-u przypieczętował Marek Trybuś pokonując Ziaje strzałem pod poprzeczkę. Do końca meczu katowiczanie kontrolowali już przebieg wydarzeń na tafli a krynicznie nie byli w stanie odwrócić losów meczu.

Mimo dobrej gry w dzisiejszym meczu zawodnikom GKS-u zdarzały się również momenty niepokojących przestojów w grze obronnej dlatego w niedziele będą się musieli wspiąć na wyżyny swoich umiejętności by we wtorek ponownie zagrać w Katowicach.

relacja: Sim (hokej.info.pl)

GKS Katowice - KTH KM Krynica 3 - 1 (0-0,1-1,2-0)