SEZON 2004/2005   Wiadomości | Skład | Mecze | Tabela | Stat | Rywale | Puchar | Sparing || junior | junior mł. | młodzik | żak | żak mł. | mini

2004/2005

06.02.2005
KS KTH - Zagłębie Sosnowiec 3 - 4

Niedzielny mecz rewanżowy KTH z Zagłębiem potwierdza znaną maksymę, że w sporcie wszystko jest możliwe, ale jest również przykładem, jaki wpływ, w tym wypadku negatywny, na przebieg spotkania może mieć praca arbitrów. Kryniczanie ulegli rywalom 3-4.

Do drugiego meczu na szczycie zespół KTH przystąpił osłabiony brakiem kolejnych dwóch zawodników. Tym razem z powodu choroby nie mógł już zagrać Rafał Żołnierczyk oraz Damian Dubel poszkodowany po wczorajszym rzuceniu na bandę przez Jacka Rutkowskiego. W krótkim czasie od rozpoczęcie zawodów kolejnych dwóch graczy stracili kateheci w wyniku niezrozumiałych decyzji arbitra głównego. W trzeciej minucie, po jednej z akcji kryniczan, za bramką Grzegorza Mrozowskiego krynicki napastnik Marian Uharcek został uderzony kijem w ręce, czego nie dojrzał stojący blisko zajścia sędzia prowadzący to spotkanie, kiedy kateheta podjechał do arbitra pokazując swoje dłonie, ten ukarał go dziesięcioma karnymi minutami za niesportowe zachowanie, a po chwili rozmowy odesłał zawodnika do szatni. Kilkanaście minut później rozjemca nie zauważył także faulu na Krzysztofie Jaskólskim i jego krwi na lodowej tafli, nie przemówiły mu także do wyobraźni założone na ranie szwy i złamany nos krynickiego gracza. Podobnych sytuacji, także na niekorzyść zespołu gości, przytrafiło się głównemu więcej, a podejmowane interwencje zamiast uspokajać grę, potęgowały napięcie.

Gospodarze do końca spotkania mogli grać jedynie trzynastoma zawodnikami, ale mimo osłabienia i nakładanych kar, po dwóch tercjach prowadzili 3-1. Dla KTH bramki zdobyli bracia Piotr i Dawid Kruczkowie oraz Grzegorz Horowski, dla Zagłębia Tomasz Kobos.

Jednak gra dwoma atakami przeciw mocno w tym meczu atakującym sosnowiczanom solidnie dała się miejscowym we znaki i w trzeciej odsłonie zabrakło sił. Mniej szczelne szyki pozwoliły na większą swobodę podopiecznym Andrzeja Nowaka i po celnych trafieniach Rafała Bernackiego i Tomasza Kobosa przyjezdni doprowadzili do remisu, a Bernacki w 54 minucie spotkania ustalił także ostateczny jego wynik. Zagłębie w rewanżu pokonało KTH 4-3.

Po sobotnio-niedzielnych meczach I Ligi liderem rozgrywek pozostaje sosnowieckie Zagłębie (68 pkt.) przed KTH (55) i Polonią Bytom (52). Na czwartej pozycji Unia II (51), a niżej Naprzód Janów (47), SMS 1 (44), SMS 2 (24), Stoczniowiec II (17), i rezerwy TKH Toruń (7).

Za tydzień kateheci w wyjazdowych spotkaniach zmierzą się z rezerwami Unii Oświęcim, a na zakończenie rundy zasadniczej, 19 i 20 lutego podejmować będą drugi zespół Stoczniowca Gdańsk.