SEZON 2004/2005   Wiadomości | Skład | Mecze | Tabela | Stat | Rywale | Puchar | Sparing || junior | junior mł. | młodzik | żak | żak mł. | mini

2004/2005

23.02.2005
Kateheci w statystyce

W rundzie zasadniczej sezonu 2004/05 hokeiści KS KTH rozegrali 32 spotkania, w których zdobyli 67 punktów i 159 goli, na ten dorobek pracowało w sumie 31 zawodników.

Kryniczanie wygrali 22 spotkania, w tym jedno w dogrywce, w 9 musieli uznać wyższość przeciwników (1 w dogrywce), a jedno zakończyło się remisem. Najwyższą wygraną katehetów zakończył się jeden z pojedynków z zespołem TKH II 13-0, największa porażka to 3-5 z Polonią Bytom. Trzykrotnie hokeiści KTH zakończyli rywalizację bez straty bramki.

159 zdobytych bramek i tylko 70 straconych (najmniej w lidze) pozwoliło krynickiemu zespołowi zakończyć eliminacje z najkorzystniejszym bilansem bramkowym +89. Inne zespoły biorące udział w play off uzyskały odpowiednio +88 Zagłębie, +38 Polonia i +10 Naprzód. Ostatni zespół w tabeli TKH II zamknął sezon różnicą -184.

W zdobyczach bramkowych udział miało łącznie 25 hokeistów, najczęściej do bramki rywali trafiali Piotr Kruczek (21), Paweł Zasadny (17), Mateusz Dubel (17), Grzegorz Pasiut (11), Damian Dubel (10), Marian Uharcek (14). Ten ostatni uzyskał najlepszą średnią zdobywając w dziesięciu rozegranych meczach 20 punktów (14 br + 6 as). Wśród asystentów prym wiedzie kapitan krynickiego zespołu Dominik Salamon, który zaliczył 19 ze wszystkich 180 asyst.

Miano największego rozbójnika w drużynie przypadło obrońcy Dawidowi Kruczkowi, który na ławce kar przesiedział łącznie 54 minuty. Dawid jest również jednym z trzech najskuteczniejszych defensorów, tutaj najwięcej punktów zdobył reprezentant kraju Daniel Galant (7+8), któremu wtóruje drugi słowacki gracz w barwach KTH Dalibor Laurencik (4+8).

Krynickiej bramki w rundzie zasadniczej broniło dwóch bramkarzy, Artur Ziaja między słupkami spędził 1847 minut, ze średnią strat nieco ponad dwie bramki na mecz, młodszy kolega Michał Ziaja bronił tylko 85 minut uzyskując średnią 2,8.