SEZON 2004/2005   Wiadomości | Skład | Mecze | Tabela | Stat | Rywale | Puchar | Sparing || junior | junior mł. | młodzik | żak | żak mł. | mini

2004/2005

15.08.2004
2004/05 - Juniorzy

W nowym sezonie rozgrywki eliminacyjne juniorów prowadził będzie Śląski OZHL. Weźmie w nich udział sześć zespołów. W półfinałach wystąpią także drużyny Gdańska i Torunia w sezonie zasadniczym uczestniczące w rozgrywkach I Ligi. Mistrza juniorów poznamy w połowie kwietnia 2005r.

W zespołach juniorów będzie można wystawić zawodników z roczników1985-1987 oraz 5 graczy z rocznika 1988 i 3 urodzonych w 1984 r. pod warunkiem, że zostaną zgłoszeni do prowadzącego zawody OZHL. Rozgrywki eliminacyjne poprowadzi Śląski OZHL, a wezmą w nich udział zespoły z Sosnowca, Oświęcimia, Tychów, Katowic, Nowego Targu i Krynicy-Zdroju. Wszystkie zespoły do 20 lutego 2005r. powinny rozegrać minimum 20 spotkań.

W półfinałach, które odbędą się w dwóch grupach w dniach 25-27 lutego 2005r., uczestniczyć będzie sześć zespołów z eliminacji oraz drużyny Stoczniowca Gdańsk i TKH Toruń, które w sezonie zasadniczym będą brały udział w rozgrywkach I Ligi. Do finału (15-17.04.2005) awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

W zawodach półfinału i finału macierzyste kluby będą mogli wesprzeć zawodnicy ze Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Za wygraną w regulaminowym czasie gry (60 min.) zwycięska drużyna otrzyma 3 pkt. W przypadku remisu następuje 5-minutowa dogrywka (bez przygotowania lodu) przy 4 zawodnikach w polu każdej z drużyn plus bramkarz lub przy 5 zawodnikach w polu bez bramkarza. Dogrywkę przerywa tzw. złota bramka. Drużyna zwycięska w dogrywce otrzyma 2 pkt., przegrana 1 pkt. Po dogrywce zakończonej remisem obie drużyny otrzymują po 1 pkt. Natomiast w spotkaniach turniejów finałowych, w których musi być wyłoniony zwycięzca, po remisowej dogrywce rozstrzygnięcie następuje w serii rzutów karnych zgodnie z przepisami gry w hokeja na lodzie.