SEZON 2005/2006

2005/2006

30.10.2005
Polonia Bytom - KS KTH 2-5 i 4-4 D

Niezwykle skutecznie zagrali kateheci w spotkaniach na szczycie i w efekcie wywieźli z Bytomia cztery cenne punkty. W pierwszym spotkaniu pokonali Polonię 5-2, w drugim zremisowali po dogrywce 4-4, choć w połowie meczu przegrywali 0-3.

Na wyniki zapracowała cała drużyna i każda bramka miała w tej konfrontacji szczególne znaczenie. W sobotę kryniczanie od początku zdobyli psychologiczną i bramkową przewagę i zwyciężyli 5-2, choć więcej strzeleckich okazji i możliwości zdobycia goli mieli Poloniści. W rewanżu gospodarze postawili się bardzo mocno i to oni od pierwszych minut kontrolowali grę i wynik meczu, który ostatecznie, po dogrywce zakończył się remisem 4-4. Wyrównującą bramkę pół minuty przed końcem spotkania zdobył kapitan krynickiej drużyny Leszek Piksa, a dodatkowe pięć minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia tej rywalizacji.

Z Bytomia kryniczanie wywieźli cztery punkty, ale znów niestety nie obyło się bez strat. W pierwszym meczu kontuzji doznał Rafał Żołnierczyk, uszkodzony staw barkowy przysporzył zawodnikowi sporo bólu i wykluczy go z gry, na co najmniej dwa tygodnie. W meczach z Polonią, pomimo kontuzji wystąpił inny hokeista KTH Robert Brocławik, przed tygodniem przypadkowy cios zawodnika SMS II złamał krynickiemu napastnikowi nos.

Zwycięstwo i remis z przeciwnikiem takim jak bytomska Polonia, w dodatku na lodowisku rywala, to cenne trofea, które dodatkowo pozwoliły powiększyć punktową przewagę nad przeciwnikiem, który w ligowej tabeli depcze katehetom po piętach.

Po spotkaniach 11 i 12 kolejki w zestawieniu nadal prowadzi KS KTH (41), wyprzedzając Polonię (35) i Naprzód Janów (29). Czwartą lokatę zajmują Czarne Jastrzębie (19), które czterema punktami wyprzedzają pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego i sześcioma Legię Warszawa. Na siódmej pozycji plasuje się SMS II (10 pkt), dalej HC Katowice (7) i drugi zespół Stoczniowca Gdańsk (5). Tabelę zamyka TKH II Toruń z dwoma punktami na koncie.

Za tydzień KS KTH przed własną publicznością podejmować będzie HC Katowice. Ta konfrontacja będzie mieć dodatkowy smaczek z uwagi na fakt, że nowy śląski zespół prowadzi Andrzej Pasiut, wychowanek i były hokeista KTH, a do niedawna także trener krynickiej drużyny.