SEZON 2005/2006

2005/2006

07.01.2006
KS KTH - Legia Warszawa 12 - 3

W pierwszym ligowym meczu Nowego Roku kryniczanie pokonali stołeczną Legię 12-3. Listę strzelców KTH a.d. 2006 otworzył Robert Brocławik, który w tym spotkaniu do bramki rywali trafiał w sumie trzy razy.

Robert Brocławik
w meczu z Legią
zaliczył hat-tricka
Początek spotkania to szybkie tempo gry i szybko zdobyte bramki, po jednej dla każdej ze stron. Błyskawiczna odpowiedź gości na celny strzał Roberta Brocławika była lekkim zaskoczeniem i zapowiadała, że wbrew przewidywaniom, mecz nie będzie jednostronny. Takie wrażenie przez kolejne dziesięć minut podtrzymywała solidna, nie do przejścia obrona legionistów, ale mylił się ten, kto liczył na wyrównaną walkę w dalszej części meczu. Drugi celny strzał w wykonaniu krynickiego kanadyjczyka obudził snajperskie umiejętności także u innych katehetów i w efekcie zawody zakończyły się wynikiem 12-3 dla miejscowych.

Na spotkanie z legionistami trener Peter Křemen wystawił cztery formacje, z których na lodzie nie pojawili się tylko Leszek Waśko i Dariusz Potoczek. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, a następnie występami w reprezentacji młodzieżowej, powrócił do składu Damian Dubel. Pierwszy mecz w barwach KTH rozegrał nowy napastnik, wychowanek TKH Toruń, Tomasz Nikiel. Niestety niezbyt dobrze Nowy Rok rozpoczął się dla Rafała Żołnierczyka, który doznał kontuzji lewego barku i po drugiej tercji został odwieziony do szpitala. Na pewien czas kontuzja wykluczy Rafała z gry.

Sporym przeżyciem sobotni mecz był dla dwóch innych młodych wychowanków KTH Michała Krokosza i Łukasza Czecha, którzy obecnie reprezentują barwy Legii i w rodzinnym mieście przyszło im grać przeciw macierzystej drużynie. Dla hokeistów takie sytuacje to chleb powszedni, ale ten pierwszy raz w ligowych zmaganiach to solidna dawka emocji.

W niedzielę rewanż. Początek o godz. 10:00.

KS KTH - Legia Warszawa 12 - 3 (5-2,3-0,4-1)
      1 - 0 Brocławik - Koszarek - Ł.Batkiewicz (03:05)
      1 - 1 Drozdowicz (03:33)
      2 - 1 Brocławik - Ł.Batkiewicz (13:47 w osłabieniu)
      3 - 1 Szöke - Żołnierczyk (15:16)
      4 - 1 Zasadny - Piksa - M.Dubel (15:35)
      4 - 2 Drozdowicz (15:00)
      5 - 2 Piksa - M.Dubel (19:56)
      6 - 2 Szöke (28:00 w osłabieniu)
      7 - 2 M.Dubel - Zasadny (30:44 w przewadze)
      8 - 2 Koszarek - Brocławik - Ł.Batkiewicz (31:08)
      9 - 2 Zieliński- Tyczyński - Zasadny (42:10 w przewadze)
      9 - 3 G.Połącarz (42:57)
      10 - 3 Brocławik - D.Kruczek (51:05)
      11 - 3 Iskrzycki - Koszarek - Ł.Batkiewicz (58:59)
      12 - 3 Zasadny - M.Dubel - Szöke (59:55)

Kary: KTH 8 min. - Legia 10 min.

Strzały na bramkę: KTH 54 - Legia 27

Sędziowali: M.Ostrowski oraz K.Zygmunt i B.Bialik

Ziaja - D.Kruczek, Smreczyński, Ł.Batkiewicz, Koszarek, Brocławik - Čop, Bogdań, D.Dubel, Szöke, Nikiel (4) - Zieliński (2), Tyczyński, Zasadny (2), Piksa, M.Dubel oraz Żołnierczyk, Iskrzycki, P.Kruczek - trener P.Křemen

Legia-Mazowsze Warszawa:
Strąk, od 15:35 Rocki - Górka (2), Dudek (4) Olejnik, Słowik, Michałkiewicz - G.Połącarz (2), Nowiński, Kakol, Stajak, Drozdowicz (2) - Resiak, Wardecki, Krokosz, Smoliński, Czech - trener M.Pysz