SEZON 2005/2006

2005/2006

16.03.2006
MP żaków - kateheci w czwórce

Zwycięstwem nad UKS Sielec Sosnowiec żacy KTH KM MOSiR zapewnili sobie udział w półfinale turnieju mistrzowskiego. Kryniczanie awansowali z drugiego miejsca w grupie, pierwsze wywalczyli nowotarżanie.

Ostatni mecz katehetów fazy grupowej miał przyjemny początek, ale niezwykle dramatyczne ostatnie minuty. Po pierwszej tercji żacy KTH prowadzili 2-0 po celnych trafieniach Bartłomieja Pociechy, który dwukrotnie zaskoczył bramkarza rywali strzałami ze znacznej odległości. Po kolejnych dwudziestu minutach było już 4-0, najpierw trafił Norbert Kukulak, a później Michał Karcz. Czwarta bramka padła po dwójkowej akcji wspomnianych zawodników, Norbi wszedł do tercji przeciwników, okiwał obrońców, przykleił bramkarza do lewego słupka po czym oddał gumę na drugą stronę Karczowi, a ten wrzucił krążek do pustej bramki.

Niemal pewne zwycięstwo nie było już takie pewne w trzeciej odsłonie. Po kilku niefortunnych interwencjach kryniczanie stracili trzy bramki i mocno musieli walczyć o wynik. Napięcie rozładowało zdobycie piątego gola, tym razem obronę sosnowiczan przerwał Tomasz Kuzak, golkiper Sielca obronił jego strzał, ale dobitka Kamila Pawlika była skuteczna. W końcówce rywale wycofali jeszcze bramkarza, jednak manewr nie przyniósł oczekiwanych efektów, za to okazję do podwyższenia wyniku mieli kryniczanie, ale krążek nie trafił do pustej bramki i decydujące o awansie katehetów spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 5-3.

Piątek jest dniem przerwy, a w sobotę rozpoczyna się rywalizacja w półfinale. KTH zmierzy się z zespołem Unii Oświęcim.

KTH KM MOSiR - Sielec Sosnowiec 5 - 3 (2-0,2-0,1-3)
dla KTH: Pociecha 2, Kukulak, Karcz, Pawlik