SEZON 2005/2006

2005/2006

26.03.2006
MP młodzików: KTH bez medalu

W meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Polski młodzików hokeiści KTH KM MOSiR ulegli drużynie MOSM Tychy 2-4, brązowe medale wywalczyli tyszanie. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli nowotarżanie, którzy w finałowej potyczce pokonali Stoczniowiec Gdańsk 5-1.

O końcowym rezultacie zadecydował przebieg drugiej tercji, którą zespół MOSM Tychy wygrał 2-1. Pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się jednobramkowym remisem, najpierw krynickiego golkipera Mateusza Kuliga pokonał po solowej akcji z tzw. desantu Michał Bojarski (12 min.), a kilkadziesiąt sekund później wyrównującą bramkę zdobyli gospodarze. Damiana Targiela broniącego bramki tyszan pokonał Maciej Kiklica.

Dwie stracone przez KTH bramki na początku drugiej odsłony (Bojarski i Jaśkowiec) dały rywalom większy komfort w grze, a kateheci musieli walczyć o korzystniejszy wynik, jednocześnie uważnie pilnując defensywy, bo szybkie kontry przeciwników, co rusz stwarzały kolejne zagrożenie dla krynickiej bramki. Więcej nadziei przyniósł wreszcie kontaktowy gol zdobyty w końcówce tercji, gumę do siatki pomiędzy słupkiem a łapawicą interweniującego na leżąco Targiela wepchnął Bartłomiej Zdrojewski.

Przy stanie 3-2 dla gości rozpoczęła się ostatnia część spotkania. Młodzicy KTH starali się odrobić straty, ale mimo często prowadzonej gry w strefie rywala i wielu sposobności, krążek nie mógł znaleźć drogi do bramki tyszan. Wynik spotkania ostatecznie ustalił w 57 minucie Mateusz Jaśkowiak, po raz drugi w tym dniu pokonując krynickiego golkipera. Jeszcze w ostatniej minucie kolejną okazję na podwyższenie miał Michał Bojarski egzekwując podyktowany rzut karny, ale bardzo dobrze w pojedynku sam na sam interweniował Kulig. Spotkanie zakończyło się przy stanie 4-2 dla MOSM Tychy i to śląscy hokeiści mogli cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca i brązowych medali Mistrzostw Polski.

KTH KM MOSiR - MOSM Tychy 2 - 4 (1-1,1-2,0-1)
      0 - 1 Bojarski (09:47)
      1 - 1 Kiklica - Kukulak - Kozak (11:06)
      1 - 2 Bojarski - Targiel (23:37 w osłabieniu)
      1 - 3 Jaśkowiec - Sowa (25:57)
      2 - 3 Zdrojewski (38:33 w przewadze)
      2 - 4 Jaśkowiec - Bojarski - Sowa (56:34)

Kary: KTH 10 min. - MOSM 10 min.