SEZON 2005/2006

2005/2006

07.09.2005
Stoczniowiec II- KS KTH 1 - 17

Czwarty mecz katehetów z zespołem Stoczniowca II również zakończył się wysokim zwycięstwem hokeistów z Krynicy. W ostatnim spotkaniu podopieczni Petera Křemena zaaplikowali młodej gdańskiej drużynie aż 17 bramek.

Początek meczu nie zapowiadał kolejnej wysokiej wygranej miejscowych, gdańszczanie skutecznie bronili się i próbowali sami atakować, a kateheci sprawiali wrażenie jakby chcieli oszczędzać siły przed kolejnymi sobotnio-niedzielnymi meczami. Ale jak zawsze, pozory były mylące, a kolejny strzelecki maraton zapoczątkował w 8 minucie spotkania Rafał Żołnierczyk. W I tercji golkiper Stoczniowca Tomasz Witkowski skapitulował w sumie sześć razy, cztery z tych goli padły w przeciągu dwóch minut. W drugiej odsłonie było podobnie, bo dopiero od 11 minuty krążek ponownie lądował w siatce przeciwnika, a cztery z pięciu celnych trafień dzieliło po kilkadziesiąt sekund. Na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie 11-0 dla KS KTH. W ostatnim fragmencie meczu stoczniowcy stracili kolejnych sześć bramek, z czego dwie na swoim koncie zapisał drugi bramkarz Radosław Tutaj, który zmienił między słupkami swojego kolegę w 50 minucie gry.

Swoisty czwórmecz z młodą gdańską drużyną kateheci zamknęli dwunastoma zdobytymi punktami i bilansem 52 zdobytych i 3 straconych goli. Autorem 30% strzeleckiego dorobku KS KTH jest słowacki napastnik Andrej Szöke, który aż 17 razy pokonał golkiperów Stoczniowca II i przy kolejnych ośmiu bramkach zaliczył asysty. Swoje snajperskie umiejętności zaprezentowało trzynastu kolejnych graczy, wśród nich najczęściej punktowali Paweł Zasadny, Robert Brocławik, Leszek Piksa, Tomasz Koszarek. Pięćdziesiątego gola w nowym sezonie dla KS KTH zdobył Horowski Grzegorz. Była to piętnasta bramka czwartkowego spotkania.

W całej tej rywalizacji pochwalić trzeba również drugą stronę, przede wszystkim za wolę walki i nie odpuszczanie, o czym świadczyć może zarówno gra młodych gdańszczan, jak i zdobyte przez nich honorowe bramki. Na wyróżnienie zasługują z pewnością ich autorzy Łukasz Rolbiecki i Maciej Gliwa, gra tego ostatniego we wszystkich spotkaniach mogła się podobać. Bardzo widoczni na tafli był również zawodnicy z numerem 21 - Tomasz Surgot i numerem 6 Marcin Stepokura - kapitan zespołu. Szczególne zaś słowa uznania dla jednego z golkiperów tej drużyny, Konrada Rostkowskiego.

Z zespołem Stoczniowca II w najbliższą sobotę i niedzielę zmierzą się w meczach towarzyskich juniorzy i młodzicy KTH KM. Mecze o godz. 13:30. Natomiast seniorzy podczas weekendu podejmować będą zespół SMS I PZHL, popularnie zwany "dwudziestką". Rywalizacja z kwiatem polskiej młodzieży hokejowej z pewnością będzie o wiele trudniejsza i bardziej emocjonująca, a w opinii wielu kibiców i sympatyków KTH, będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla krynickiego teamu. Początek obydwu spotkań o godz. 17:00.

Stoczniowiec II- KS KTH 1 - 17 (0-6,0-5,1-6)
      1-15 Gliwa 53:05
      1-16 Smreczyński - Zasadny - Szoke 58:42 (w osłabieniu)
      1-17 Szoke - Iskrzycki 59:27 (w osłabieniu)

Kary: Stoczniowiec 8 min. - KTH 16 min.

Czas dla Stoczniowca: 30:55

Sędziowali: W.Kupiec oraz J. Syniawa i M.Syniawa

Stoczniowiec II Gdańsk:
Witkowski (49:10 Tutaj) - Stepokura (2), Maciulko (2), Surgot, Ziółkowski, Gliwa - Cichewicz (2), Tchórzewski, Kaczorowski, Jędrzejczyk, Balcewicz (2) - Olender, Maj, Strużyk, Rolbiecki, Szyrszyng - trener Wiesław Walicki, kierownik Janusz Bochiński

Batkiewicz - D.Kruczek, Smreczyński, Zasadny, Koszarek (2), Brocławik (6) - Bogdań, Tyczyński, Piksa (2), Szöke, P.Kruczek - Čop, Waśko (2), Żołnierczyk, Iskrzycki, Horowski (2) - M.Kruczek (2), Puławski, Potoczek, Tomasiak, Zabawa - trener Peter Křemen, kierownik Piotr Calik