SEZON 2005/2006

2005/2006

08.10.2005
Jastrzębie - KS KTH 3 - 3 po dogrywce

Pierwsza konfrontacja katehetów z beniaminkiem ligi zakończyła się dogrywką i remisem 3-3. W Jastrzębiu kryniczanie stracili pierwsze punkty, niewiele brakowało, a na dłużej straciliby również czołowego snajpera.

Na bramki w tym spotkaniu sympatycy obydwu zespołów, obydwu, bo do Jastrzębia pojechała grupka krynickich kibiców, musieli czekać niemal do połowy meczu. Dopiero w 28 minucie listę strzelców otworzył obrońca KTH Artur Zieliński, ale losy rywalizacji rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej odsłonie, w której łącznie padło pięć goli. Najpierw na 2-0 podwyższył Leszek Piksa i wydawało się, że kateheci weszli wreszcie w swój dobry rytm, ale chwilę później kontaktowego gola zdobył Dymitry Gromov, a następnie wyrównał Rafał Bernacki. Jeszcze w tej samej minucie ponownie kapitan zespołu Leszek Piksa dał prowadzenie gościom, jednak i tę przewagę po celnym trafieniu Tomasza Gądka miejscowym udało się zniwelować i w po trzech tercjach był remis 3-3. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i zawody zakończyły się podziałem punktów. Kateheci nadal, po jedenastu meczach, pozostają niepokonanym zespołem, a hokeiści Czarnych Jastrzębi zyskali miano, drużyny, która pierwsza uszczupliła punktowe konto lidera. W niedzielę rewanż, początek również o godz. 17:00.

Sobotnia rywalizacja przyniosła kryniczanom nie tylko stratę pierwszych punktów, ale także na pewien czas pozbawiła zespół z uzdrowiska wsparcia najskuteczniejszego gracza ligi. W 42 minucie spotkania sympatyków krynickiego hokeja zelektryzowała informacja o kontuzji czołowego snajpera KS KTH Andreja Szöke, który po zderzeniu się z obrońcą gospodarzy nie był w stanie samodzielnie opuścić lodowej tafli. Pierwsze oznaki wskazywały na poważne uszkodzenie kostki, a nawet złamanie. W tym nieszczęściu szczęśliwą okazała się wiadomość, że kostka została skręcona, jednak uraz wykluczy krynickiego napastnika z gry prawdopodobnie na dwa tygodnie.