2007/2008

27.11.2007
CLJ: w Tychach podział punktów

Juniorzy KTH KM rozegrali kolejne ligowe mecze. Rywalizacja z MOSM Tychy zakończyła się podziałem punktów.

W sobotnim meczu kryniczanie ulegli rywalom 3-7. Pierwsze dwadzieścia minut gry zakończyło się dwubramkowym remisem. Duże znaczenie dla końcowego wyniku miały trzy gole, które w połowie meczu, w krótkim odstępie czasu zdobyli rywale. Kryniczanom nie udało się zniwelować przewagi, a gospodarze w ostatniej tercji zaliczyli jeszcze dwa celne trafienia.

W rewanżu kateheci kontrolowali grę, a gospodarzom przypadła w udziale rola goniących wynik. Po pierwszej tercji zespół Wojciecha Różany prowadził dwiema bramkami, na początku drugiej tyszanie zdołali wyrównać, ale i kryniccy juniorzy wypracowali kolejne dwa gole. W 33 minucie spotkania hokeiści MOSM Tychy zmniejszyli przewagę, a kilka minut po drugiej przerwie ponownie doprowadzili do wyrównania. Dwadzieścia osiem sekund przed końcowym gwizdkiem szalę zwycięstwa na stronę KTH przechylił Damian Zabawa. Wcześniej kryniczanie nie wykorzystali rzutu karnego, ale ostatecznie kateheci wygrali 5-4.

W dwudniowej konfrontacji w Tychach młodzi kryniczanie zdobyli osiem goli. Połowę zapisał na swoim koncie kapitan zespołu Jan Kachniarz, jeden w pierwszym spotkaniu i trzy w rewanżu. Pozostałe zdobyli Grzegorz Myjak, Mateusz Mizera, Łukasz Stafin i Damian Zabawa.

W następnej rundzie spotkań, 1 i 2 grudnia juniorzy KTH KM podejmować będą rówieśników z Jastrzębia. Mecze w sobotę o 18:30 i niedzielę o 10:00.