2007/2008

17.12.2007
Amatorzy: te ostatnie minuty...

Drugi towarzyski mecz rozegrała amatorska drużyna z uzdrowiska Krynickie Diabły. Wyrównaną rywalizację wygrali przeciwnicy, zdobywając decydujące gole w ostatnich minutach spotkania.

Jaromir Myrna założyciel Krynickich Diabłów
W sobotę do Krynicy przyjechali amatorzy hokeja z Oświęcimia. Było to drugie spotkanie Diabłów z hokeistami Sewery w historii obydwu zespołów. Po raz pierwszy drużyny rywalizowały podczas turnieju Cracovia Cup 2007 w kwietniu tego roku. Wówczas, w meczu o trzecie miejsce oświęcimianie pokonali krynicki team 3-0. Sobotnie spotkanie na krynickim lodowisku było dla Diabłów okazją do rewanżu, jednak i tym razem zwycięstwo odnieśli rywale.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym remisem. Po czterdziestu minutach gry oświęcimianie prowadzili jednym golem, ale na początku ostatniej odsłony gospodarze wyrównali, a stan 4-4 utrzymał się do 56 minuty meczu. W końcówce zawodów hokeiści Sewery skrzętnie wykorzystali błędy krynickiej obrony i jeszcze trzykrotnie celnie trafiali do bramki Diabłów, zapewniając sobie zwycięstwo.

Możliwość spotkania się i dobra zabawa są dewizą konfrontacji amatorów, wynik rywalizacji to przeważnie zaproszenie do kolejnych wizyt i próby sił. Krynickie Diabły czeka rewizyta w Oświęcimiu, ale wcześniej, na początku stycznia, chcieliby zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W meczu z Sewerą w zespole Diabłów, po dwuletniej przerwie, wystąpił Adam Mróz. Sobotni mecz był też debiutem w barwach krynickich amatorów dla Pawła Zygmunta, olimpijczyka, medalisty mistrzostw świata i wielokrotnego mistrza kraju w łyżwiarstwie szybkim.

15.12.2007
Krynickie Diabły Krynica - Sewera Oświęcim 4 - 7 (1-1,2-3,1-3)

Krynickie Diabły:
Tymiński Piotr - bramkarz, Gosztyła Maciej, Makuch Stefan, Krężołek Piotr, Wilk Tomasz, Zdrojewski Krzysztof, Pajor Michał, Bryniarski Jarosław, Radzik Sebastian, Wrona Andrzej, Flieger Andrzej, Tyliszczak Dariusz, Dutka Wojciech, Makuch Sławomir, Romański Wojciech, Kacprzycki Jacek, Kacprzycki Andrzej, Mróz Adam, Paweł Zygmunt - kierownik drużyny Jaromir Myrna

Sewera Oświęcim:
Rzemiński Grzegrz - bramkarz, Boduch Paweł, Drabczyk Krzysztof, Pactwa Damian, Żmuda Andrzej, Adamus Łukasz, Śreniawski Krzysztof, Dzięgiel Grzegorz, Bara Łukasz, Kokoszka Piotr, Grabowski Bartek, Pidło Jakub, Pidło Grzegorz