2007/2008

10.01.2008
CLJ: zwycięstwa z SMS II w dogrywce

Nietypowo, bo w środę i czwartek, juniorzy KTH KM rozegrali kolejne ligowe mecze. Przeciwnikiem był drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Obydwa spotkania wygrali gospodarze w dodatkowym czasie gry.

W pierwszym meczu rola zespołu goniącego wynik przypadła kryniczanom. Goście po raz pierwszy trafili celnie w drugiej minucie spotkania. Piętnaście minut później kateheci, grając w liczebnej przewadze, wyrównali, ale tuż przed przerwą, w podobnej sytuacji, stracili drugiego gola. W drugiej odsłonie przyjezdni jeszcze trzykrotnie zdołali wykorzystać osłabienia katehetów i niespełna pięćdziesiąt sekund przed drugą przerwą prowadzili 5-2. Tuż przed gwizdkiem kończącym drugą tercję padł jeszcze jeden gol, ale tym razem to gospodarze zaaplikowali hokeistom SMS bramkę do szatni. Skutecznie poprawili zaraz po rozpoczęciu trzeciej tercji, a w 51 minucie po raz drugi w tym spotkaniu wyrównali wynik. Remis 5-5 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Złotą bramkę, dającą zwycięstwo katehetom, w drugiej minucie dogrywki zdobył Tomasz Bulanda.

Rewanż rozpoczął się niemal identycznie jak mecz dzień wcześniej. Kadrowicze uzyskali prowadzenie w pierwszych minutach gry, a na wyrównującą bramkę KTH szybko odpowiedzieli dwoma kolejnymi celnymi trafieniami. Gospodarze w połowie drugiej tercji zmniejszyli dystans, na początku trzeciej wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Jednak nie utrzymali tej jednobramkowej przewagi, minutę przed końcem meczu goście wykorzystali osłabienie krynickiej drużyny i zdobyli wyrównującego gola. W dogrywce ponownie skuteczniejsi byli miejscowi, a zwycięską bramkę zapisał na swoim koncie Jan Kachniarz.

W drużynie przeciwników wystąpiło dwóch wychowanków KTH KM, aktualnie słuchaczy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Mateusz Bober i Bartłomiej Zdrojewski. Bartek w pierwszym meczu z KTH zaliczył dwie asysty.

Punkty zdobyte w pojedynku z zespołem sąsiadującym w tabeli zaowocowały awansem drużyny KTH KM na trzecią pozycję w zestawieniu. Kryniczanie wraz z Czarnymi Jastrzębie mają aktualnie po 41 punktów i tracą do lidera - oświęcimskiej Unii - siedem oczek. Na kolejnych pozycjach SMS II i MOSM Tychy (po 40 pkt), Stoczniowiec i toruńskie Sokoły (po 27 pkt), a tabelę zamyka MOSM Bytom (18).

Za dwa dni kolejne zmagania juniorskich drużyn. Kryniczanie podejmować będą ostatnią drużynę w zestawieniu. Mecze w sobotę o godz. 17:30 i niedzielę o 10:00.

09.01.2008
KTH KM - SMS II Sosnowiec 6 - 5 D (1-2,2-3,2-0;1-0)
6 - 5 61:20 T.Bulanda - G.Myjak (+1)

kary: KTH 30 min. (10 dla G.Myjaka) - SMS 22 min.
sędziowali: T.Radzik oraz K.Zygmunt

KTH KM Krynica:
Marszał, od 31:20 Kulig - Myjak (4+10), Talanda, Mizera, Kachniarz (4), Gurgul - Pach (2), Kiklica (2), D.Zabawa (2), T.Bulanda (4), D.Bulanda oraz Salamon, Pajda, Stafin (2) - trener W.Różana

SMS II Sosnowiec:
Wojciechowski, od 29:50 Bojanowski - Baranowski (2), Czapkowski, Obrał, Gurazda (4), P.Kogut - Stępień, Wanacki (4), M.Kogut, Białek (2), Piotrowicz (2) - Pronobis (4), Zienkiewicz, Bober, Zdrojewski oraz Rodziewicz, Winiarski (4) - trenerzy M.Kieca i A.Gil

10.01.2008
KTH KM - SMS II Sosnowiec 5 - 4 D (1-3,1-0,2-1;1-0)

sędziowali: J.Syniawa oraz K.Zygmunt

Kulig, od 40:00 Czyszczoń - Myjak (4), Talanda, D.Bulanda, Kachniarz, Gurgul - Pach, Kiklica, Mizera, T.Bulanda (4), D.Zabawa oraz Salamon, Pajda, Stafin - trener W.Różana

Nowak - Baranowski (6), Czapkowski, Obrał, Gurazda (4), P.Kogut - Stępień, Wanacki (2), M.Kogut, Białek (2), Piotrowicz oraz Pronobis (2), Zienkiewicz, Zdrojewski, Rodziewicz, Winiarski - trenerzy M.Kieca i A.Gil