2007/2008

17.01.2008
Mecze młodzików i żaków

Drużyny młodzików i żaków KTH KM gościły w Nowym Targu. Starsi hokeiści pokonali rywali 6-1, młodsi ulegli przeciwnikom 4-5 tracąc decydującego gola w ostatnich sekundach dogrywki.

Młodzicy zyskali przewagę już od pierwszych minut spotkania, lepszą dyspozycję potwierdzili dwiema bramkami zdobytymi w połowie pierwszej tercji. W kolejnej gospodarze zmniejszyli dystans, ale ostatnie dwadzieścia minut należało do katehetów, którzy czterokrotnie trafili do bramki rywali. Pięć goli dla KTH zdobył atak Norbert Kukulak - Kamil Pawlik - Michał Karcz, jedną bramkę zapisał na swoim koncie Bartłomiej Pociecha.

Dzięki wygranej kryniczanie zrównali się punktami z drużyną Podhala, a lepszy bilans bramkowy i bezpośrednich spotkań stawia katehetów na pierwszej pozycji w tabeli. Następny mecz zaplanowany jest na najbliższą sobotę w Dębicy.

Pojedynek żaków starszych był bardziej wyrównany. Tuż po rozpoczęciu meczu gola zdobyli kryniczanie, gospodarze wyrównali w ósmej minucie, a w piętnastej wyszli na prowadzenie. Trzeciego gola nowotarżanie zdobyli na początku trzeciej tercji, ale w tej samej minucie kateheci zmniejszyli przewagę, a następnie wyrównali. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie i znów chwilę później hokeiści KTH odpowiedzieli celnym trafieniem. Remis utrzymał się do sześćdziesiątej minuty i rywalizację rozstrzygnąć musiała dogrywka. Trzy sekundy przed jej końcem Szarotki zdobyły zwycięskiego gola.

Kolejne ligowe zmagania 19 stycznia w Krakowie.