2007/2008

28.01.2008
PLHK: w Krakowie jeden punkt

Remisem 3-3 zakończyła się konfrontacja zespołów KTH i Cracovii w ramach Polskiej Ligi Hokejowej Kobiet.

Katehetki wielkim wysiłkiem wygrały z krakowiankami mecz w Krynicy na inauguracji rozgrywek PLHK na początku listopada, również sporym nakładem sił obroniły remis w rewanżowym meczu w Krakowie.

- Po pierwszej tercji powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami - opinię o spotkaniu przedstawił trener katehetek Ireneusz Dubiela - ale przeciwniczki miały sporo szczęścia i od straty goli ratowały je słupki i poprzeczki. Później nasze dziewczęta straciły nieco sił, ale wciąż byliśmy o jeden krok przed rywalkami. Mecz był tak wyczerpujący, że końcówkę meczu rozgrywaliśmy na dwie niepełne piątki.

Na bramkę zdobytą przez hokeistki KTH gospodynie spotkania odpowiadały swoim celnym trafieniem, dwukrotnie w krótkim czasie doprowadzając do remisu. W 38 minucie meczu kryniczanki po raz trzeci wyszły na prowadzenie i jednobramkową przewagę utrzymały aż do połowy ostatniej tercji. Kolejne wyrównanie krakowianki uzyskały w 52 minucie gry i wynik 3-3 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

W PLHK mecze kończą się wynikiem, jaki zespoły uzyskają w czasie 60 minut gry, także w przypadku remisu, wówczas następuje podział punktów.

Remis dał drużynie Cracovii, ostatniej w ligowej tabeli, pierwszy punkt w tym sezonie. Kryniczanki z pięcioma punktami na koncie zajmują nadal siódmą lokatę. Następne mecze z GKS Tychy i Naprzodem Janów.