2007/2008

18.03.2008
PLHK: wyrównany mecz z wiceliderem

Krynickie hokeistki podejmowały wicelidera rozgrywek ligi kobiet UKH Białe Jastrzębie. Niewiele brakowało aby mecz zakończył się niespodzianką, ostatecznie jednak katehetki uległy rywalkom 2-3.

Pierwsza tercja spotkania zakończyła się dwubramkową przewagą przyjezdnych, obydwie bramki katehetki straciły tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisały się Paulina Kulas i Malwina Jasiewicz. W drugiej odsłonie gra wyrównała się, obydwa zespoły blisko były zdobycia gola, ale dobra postawa bramkarek sprawiła, że wynik nie uległ zmianie aż do 38 minuty. Wówczas kontaktowego gola, po celnym strzale Agnieszki Pióro zdobyły kryniczanki. Środkowa pierwszej formacji KTH raz jeszcze pokonała broniącą jastrzębskiej bramki Delfinę Gawliczek w pierwszych minutach ostatniej tercji, ale remis utrzymał się bardzo krótko. Decydującą o zwycięstwie jastrzębianek bramkę zapisała na swoim koncie Malwina Jasiewicz.

Niewiele brakowało, a bardzo dobra gra katehetek przyniosłaby niespodziankę. Kolejne dwa gole zdobyła najskuteczniejsza hokeistka zespołu Agnieszka Pióro, udany występ zaliczyła broniąca w zastępstwie kontuzjowanej Moniki Malinowskiej Gabriela Mizera. Sobotnie rywalki zakończyły już rywalizację i wszystko wskazuje na to, że zdobędą tytuł wicemistrzyń, a kryniczankom pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze. Aktualnie kobieca drużyna KTH zajmuje siódmą lokatę, ewentualne zwycięstwa mogłyby to zmienić, ale zadanie będzie trudne, bo przeciwniczkami będą zespoły z pierwszych miejsc tabeli.

KM KTH Krynica - Białe Jastrzębie 2 - 3 (0-2,1-0,1-1)

KM KTH Krynica-Zdrój:
G.Mizera (Bielawska nie grała) - J.Kuruc, Łodyga, Fugas, Pióro (2), Dąbkowska - K.Mizera, Darłak, E.Kuruc (4), Rosiek, Oleksa oraz Maślanka - trenerzy I.Dubiela i J.Pióro

UKH Białe Jastrzębie:
Gawliczek, od 55:00 Szymura - Kozyra (2), Mirzwińska, Bigos, Czarnecka, Jasiewicz (2) - Porębska (2), Kosińska, Skoczeń, Kierc (4), Jabłońska - Probierz, Łanucha, Gawlik, Zabrzańska, Rutkowska oraz Ciećwierz, Gumowska, Wyroślak, Kulas - trener M.Kozyra