2007/2008

12.04.2008
MP amatorów: czwarta lokata Krynickich Diabłów

W czwartym, ostatnim, dniu Mistrzostw Polski drużyn amatorskich w Sosnowcu uczestnicy rozegrali spotkania półfinałowe i walczyli o miejsce na podium. Drużyna Krynickich Diabłów ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

W południe kryniczanie skrzyżowali kije z gdańskim zespołem Oliwa Hockey Team, stawką rywalizacji był awans do finału rozgrywek. Przez 39 minut spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis, później dwa celne trafienia w krótkim odstępie czasu zaliczyli hokeiści z Gdańska i te dwa gole zadecydowały o zwycięstwie Oliwy.

Krynickie Diabły kilka godzin później walczyli o brązowe medale z rywalem grupowym TMH Zagłębie. W eliminacjach sosnowiczanie wygrali 2-1, w małym finale znów byli lepsi o jedną bramkę. Pierwsi gola zdobyli amatorzy z uzdrowiska już na początku zawodów i taki stan utrzymał się do 22 minuty gry, kiedy to hokeiści Zagłębia wyrównali. Szybka riposta ponownie wyprowadziła kryniczan na prowadzenie, ale jeszcze w tej samej, drugiej tercji gospodarze ponownie doprowadzili do remisu. Pierwsze minuty ostatniej odsłony przyniosły kolejne celne trafienie dla Zagłębia i taki wynik utrzymał się już do ostatniego gwizdka. Kryniczanie wycofali jeszcze bramkarza, ale ten manewr nie przyniósł oczekiwanego skutku i brązowymi medalistami VII Mistrzostw Amatorów zostali hokeiści TMH. Krynickim Diabłom przypadła czwarta lokata.

W meczu finałowym Sielec pokonał zespół Oliwy 6-3.